Satılık Tekneler

34. America's Cup'ta Emirates Team Zafere Çok Yakın
18.09.2013

34. America's Cup'ın geride kalan 10 yarışında, Emirates Team New Zealand puanlamada 7-1 önde. Yarışların 6. gününde yapılan ilk yarışı kazanan Oracle Team USA, 34. America's Cup'taki ilk puanını kazandı.

Oracle'ın bu galibiyetinden sonra yapılan 10. yarış nefesleri kesti. Yeni Zelandalılar yarışın başlarında lider olarak ilerliyorlardı ancak Oracle parkurun orsa kolunda son derece başarılı bir seyirle orsa şamandırasını 1 saniye farkla Emirates'in önünde döndü. Liderin tam 4 kez değiştiği yarışta son orsa şamandırasının ardından parkurun iki farklı kısmını tercih eden ekipler, şamandıraya yaklaşırken yan yana geldiler. Sancak kontrada gelen Emirates yol hakkına sahip olarak Oracle'ın önüne geçti ve 16 saniye farkla yarışı kazandı.

34. America's Cup'ta Emirates Team Zafere Çok Yakın

9 puana ulaşan ilk ekibin kazanacağı 34. America's Cup'ta Uluslararası Jüri tarafından cezalandırılan Oracle Team USA'in ilk iki puanı sayılmamıştı. Yarışlarda galibiyet skoru 7-3 iken, puan durumu 10. yarış itibariyle 7-1 sayılıyor.

34. America's Cup'ta Emirates Team Zafere Çok Yakın

America's Cup'ın 7. günü 'rüzgar!' sebebiyle ertelendi !

Emirates Team New Zealand'ın Oracle önündeki 7-1'lik üstünlüğü sürerken, yarışların yedinci günü 25 knot esen rüzgar sebebiyle ertelendi. Bu yıl hazırlık döneminde yaşanan talihsiz kazalar ve Andrew Simpson'ın yaşamını yitirmesinin ardından America's Cup'a çok tartışılan 20 knot rüzgar sınırı kuralı getirilmişti.San Francisco Körfezi'nde 25 hatta sağanaklarda 32 knotlara çıkan rüzgar ve ek olarak rüzgarın aksi yönünde akan 2.7 knot akıntı sebebiyle 7. gün yarışları bu güne ertelendi. Yarın rüzgarın ve akıntının orantılı olarak düşmesi, 'orta' seviyelere gelmesi bekleniyor.

34. America's Cup'ta Emirates Team Zafere Çok Yakın

Efe Sezik
www.yatvitrini.com

 
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder