Satılık Tekneler

30 Metrelik Süperyat Limitless Yandı
08.03.2017 30 Metrelik Süperyat Limitless Yandı

6 Mart Pazartesi günü, 30 metre uzunluğundaki Hargrave yapımı Limitless yatı, Karayipler’deki Virgin Gorda adası açıklarında yanmaya başladı. Alınan bilgilerde, yangın sırasında yattaki konuklar ve mürettebat herhangi bir zarar görmedi.

30 Metrelik Süperyat Limitless Yandı

Virgin Adaları Arama Kurtarma Temsilcisi (VISAR) Phil Aspinall'a göre, kaptan ve mürettebatın hepsi yangın sonrasında hızla güvene alındı. Limitless yatının yangını hakkında yerel otoriteleri ilk bilgilendiren ise, ABD Sahil Güvenlik kuvvetleri oldu. Phil Aspinall, yerel medya BVI News Online'a polis de dâhil olmak üzere tüm yetkili organların, hala yangının neden çıktığı ile ilgili daha fazla ayrıntı bulmaya çalıştıklarını söyledi.

Yangının çıktığı anda Limitless'da birkaç konuk ve mürettebat olduğunu, tam olarak ise Virgin Gorda’nın batısındaki Dog Islands yakınlarında başladığını ifade etti.

Kurtarma ekibi temsilcisi Phill Aspinall yangın ile ilgili yaptığı açıklamada; “Limitless'ın kaptanı herkesin yattan sağlıklı bir şekilde ayrıldığını söylüyor. Ancak, henüz yangın çıktığı anda kaç konuk ve mürettebat olduğunu bilmiyoruz. Polis halen kaptan ve mürettebatı sorgulamaya devam ediyor. Yangın ihbarı geldikten sonra biz olay yerine intikal ettiğimizde, yattaki herkesin kendi imkânları ile kurtarma teknesine binerek yatı terk ettiklerini gördük. O aşamada mürettebat da yatı terk etmeye karar vermişler.” dedi.

30 Metrelik Süperyat Limitless Yandı.

Kaptan ve mürettebatın yangının fark edildiği andaki hızlı tepkisi sonucunda, yattakilerin herhangi bir sorun yaşamadan hızla kurtarıldığı görülüyor. Yattaki bir mürettebat polise verdiği ifadede; “Kaptan, ilk dumanı gördüğümüzden sonraki birkaç dakika içinde, yattaki herkesi ortadan konsollu tender teknesine bindirmişti.” diyerek, kurtarma çalışmalarındaki başarıyı özetliyor. Yattaki konuk ve mürettebatın zarar görmemesine rağmen, maalesef, Limitless yatının kullanılamaz durumda olduğu bilgilerine ulaşıldı.

Limitless, 2005 yılında Amerika’nın Fort Lauderdale kentinde özel sipariş üzerine yat üreten Hargrave Custom Yachts tersanesinde inşa edilmiş ve 2014 yılında yeniden dekore edilmişti. Yatın mühendislik ve dış tasarım projeleri Ben Dodarell tarafından yapılmış, iç dekorasyon tarzını ise Shelley Dicondina çizimleri belirlemişti. Yattaki 4 kamarada 9 konuk ağırlayabilme imkânı bulurken, 4 mürettebat görev yapabiliyor.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder