Satılık Tekneler

28.The Bodrum Cup Başlıyor
14.10.2016 28.The Bodrum Cup Başlıyor 28.The Bodrum Cup 17 Ekim Pazartesi günü görkemli bir törenle start alıyor. Bodrum Yarımadasıyla bütünleşen “The Bodrum Cup” 28. kez start alıyor. Artık tüm Türkiye’nin gözü Bodrum Yarımadasında olacak. Bodrum’da Belediye meydanında yapılacak açılış seremonisi öncesi, yerel yöneticilerin, özel sektör temsilcilerinin, tüm sponsorların, yat sektörü temsilcileriyle yat ekiplerinin katılacağı bir kortej yürüyüşü de yapılacak.

28.The Bodrum Cup
 
Böylesine görkemli bir törenle ve konserle başlayacak olan 28.The Bodrum Cup, 18 Ekim Salı günü saat 11.00’de “Yelkenler Fora” diyecek.

28.The Bodrum Cup2

17 - 22 Ekim günlerinde yatların Bodrum - Gümüşlük - Leros - Yalıkavak - Bodrum yelken yarışı serüveni sırasında, teknelerde ekipler “Mavi Yolculuk Mutfağı”na kültürel bir katkı amacıyla levrek balığı yemekleri yapacak, finalde ise ahtapot yemekleri yarışacak. 28. The Bodrum Cup bu tip etkinliklerle deniz ve yelken spor dışında çeşitli, renkli konulara da imza atıyor.

28.The Bodrum Cup3

Bodrum Sağlık Vakfı Begonvil Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören özel öğrenciler, yarışa katılacak yatlar için hazırlanan flamaları rengarenk boyadı. Bodrum Sağlık Vakfı’nın özel öğrencileri, flamaları yelkenlere asılmış haliyle de yarışta ziyaret edecek.

28.The Bodrum Cup4

Ayrıca ekim ayının meme kanseri farkındalık ayı olması sebebiyle, Pembe İzler Derneği ile işbirliği yapan The Bodrum Cup komitesi, tüm yarış tekneleri ve yat sektörünün katılacağı açılış kortej yürüyüşünde de pembe flamalarla beraber yürüyecek ve meme kanseri farkındalığının arttırılmasına önemli katkı sağlayacak.

28.The Bodrum Cup5

28.The Bodrum Cup
, tüm Bodrum Yarımadasında ve komşu Leros’ta da düzenlenecek etkinliklerle, uluslararası kimlik kazanıyor. Deniz, yelken tutkunlarını 28 yıldır ekim ayının ortasında Bodrum’da buluşturan The Bodrum Cup, artık çok daha renkli etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Amacı, yelken ve yat sevdasını gençlere de aşılamak olan 28. The Bodrum Cup eğlenceyi de ihmal etmiyor. Bu sürede genç sanatçılar Mehmet Erdem, Fatma Turgut’un konserleri ile tüm katılımcılar eğlenirken, 22 Ekim gecesi final; Türk pop müziğinin kraliçesi, Eurovision yıldızımız Sertab Erener konseriyle yapılacak. Böylece “The Bodrum Cup” serüvenine 2017’de tekrar buluşmak üzere 22 Ekim gecesi veda edilecek.

28.The Bodrum Cup6

Tekne sahibi olmayanların da kabin kiralayarak katılabildiği yarışta, guletlerin yanı sıra IRC, Triandil, geleneksel ve diğer yelkenli kategorilerinde katılım sağlanıyor. Mavi yolculuk dünyasının en önemli organizasyonu olan “The Bodrum Cup” 18 Ekim de Bodrum’dan start alacak. Yarışa katılan tekneler, Gümüşlük, Leros, Yalıkavak Palmarina üzerinden 22 Ekim günü tekrar Bodrum’a dönecek. 

The Bodrum Cup’a katılmak için tekne sahibi olmak gerekmiyor. Denizi seven, yelkenlere gönül veren veya öğrenmek isteyenlere; “Haydi birlikte yelkenler fora diyelim” diyoruz.

28.The Bodrum Cup7

Sponsorlar: 
Palmarina, TAV Passport, Technogym, Nef, Metro Cash&Carry, Europcar, THY, Antrium Villas, Argo / Yunanistan, Mandalin Bar

Destek veren Kurumlar:
Bodrum Belediyesi, Muğla Büyük Şehir Belediyesi, Deniz Ticaret Odası, Bodrum Ticaret Odası, Bodrum Denizciler Derneği, TÜRSAB

28. The Bodrum Cup Yarış takvimi ve Rotası şöyledir; 

17 Ekim Bodrum - 28. The Bodrum Cup Kortej, Kampana Töreni ve Açılış Partisi
18 Ekim Bodrum Belediyesi “İz Bırakanlar” 
(Ömer Aras-Uğur Boran-Mehmet Oğuz-Erdoğan Yavaş) Etabı Bodrum - Gümüşlük 
Konser - FATMA TURGUT
19 Ekim TAV PASS PORT Etabı Gümüşlük - Leros 
20 Ekim NEF Bodrum Etabı Leros - Leros 
21 Ekim PALMARİNA Bodrum Etabı Leros -Yalıkavak 
Mavi Yolculuk Mutfağı Yemek Yarışması Finali
Konser
22 Ekim TECHNOGYM Etabı Yalıkavak - Bodrum 
Ödül Töreni
Kapanış Partisi ve Konser - SERTAB ERENER

Detaylı Bilgi İçin:
www.bodrumcup.com    
info@bodrumcup.com               

Bengü Bilik 0532 216 69 43 bengubilik@bezegroup.org
Okhan Şentürk        0532 696 69 53       proje@bezegroup.org
Deniz Çağdaş         0533 734 10 43 coordination@bezegroup.orgYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.