Satılık Tekneler

28.The Bodrum Cup Başladı
18.10.2016 28.The Bodrum Cup Başladı
Bodrum Yarımadasıyla bütünleşen ve festival havasında gerçekleştirilecek “The Bodrum Cup” görkemli bir törenle 28’inci kez start aldı. 

28.The Bodrum Cup

Artık tüm yelken dünyasının gözü, 17 - 22 Ekim tarihleri arasında Bodrum Yarımadası’nda olacak. 28. The Bodrum Cup’un, 17 Ekim Pazartesi günü gerçekleştirilen açılış seremonisi öncesi, Marina Yacht Club’ta, The Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal, Yarış Komitesi Başkanı İlker Bayındır, Teknik Komite Başkanı Uğur Ayaz ve hakem Gökhan Ünal tarafından, Turkish Airlines'ın sponsorluğunda yelkencilere yarış detaylarıyla ilgili brifing verildi. 

The Bodrum Cup-brifing

Brifingin ardından yerel yöneticilerin, yarışçıların, öğrencilerin katıldığı bir kortej yürüyüşü düzenlendi. Korteje, aralarında The Bodrum Cup Onursal Başkanı ve Era Yelken Kulübü Yöneticisi Erman Aras'ın da bulunduğu The Bodrum Cup ekibiyle birlikte, CHP Muğla Milletvekili Akın Üstündağ, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Muğla Büyükşehir Belediyesi Deniz ve Kıyı Tesisleri Şube Müdürü Emre Tümer ile, Deniz ve Kıyı Tesisleri Koordinatörü Özer Zoroğlu, Bodrum Liman Başkanı Attila Beyli, Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Başkanı Gündüz Nalbantoğlu, TURSAB Bodrum Yürütme Kurulu Başkanı Sevinç Gökbel, Bodrum Belediye Başkan Yardımcıları İsmail Altındağ ve Taner Uslu, Bodrum Belediye Meclis Üyeleri, yarışmacılar, sivil toplum örgütü temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 

28.The Bodrum Cup2
 
Kortejde, tarihin ilk kadın amirali Kraliçe Artemisia'nın Bodrum'a gelişi canlandırıldı. Kortej, Karşıyaka Belediye Bandosu’nun çaldığı marşlar eşliğinde, Bodrum Milta Marina’dan Belediye Meydanı’na kadar yürüdü. Bodrum Belediye Meydanı’nda yapılan “Kampana Töreni“ öncesi bando, katılımcılara ve Bodrum halkına müzik ziyafeti çekti. 

kortej-yürüyüşü

Açılış töreninde ilk sözü alan Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal, The Bodrum Cup’un 28 yıl önce bir hayal olarak başlayıp, bugünlere geldiğine vurgu yaptı. Törende daha sonra söz alan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise, Ege’nin barış rüzgarını karşı kıyıya götürdüklerini ifade ederek, The Bodrum Cup’un ekonomik anlamda Yunanistan’a da katkı yaptığına işaret etti. Konuşmaların ardından Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, CHP Muğla Milletvekili Akın Üstündağ, Bodrum Cup Onursal Başkanı Erman Aras ve Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal’ın hep birlikte kampanayı çalması ile, 28.The Bodrum Cup ​başlamış oldu. 

28.The Bodrum Cup3
 
28. The Bodrum Cup yelken yarışlarının dışında, birbirinden renkli atölye çalışmaları ve karma resim sergilerine de ev sahipliği yapıyor. Bodrum Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği (BOSFAD) tarafından organize edilen ve “Concept Yapı Turizm Sanayi” sponsorluğunda yürütülen Fotoğraf Atölyesi, 17 Ekim Pazartesi günü başladı.

erman aras-süleyman uysal.

Atölye çalışmaları 21 Ekim tarihine kadar sürecek. Yine 17 Ekim Pazartesi günü başlayan bir diğer sanat etkinliği ise, 10 sanatçının Bodrum temalı karma resimlerinin sergileneceği ve dünyada ilk kez bir gemide gerçekleştirilme özelliği taşıyan “The Bodrum Cup Art Show” oldu. Zeynep Sanat Galerisi’nin öncülüğünde düzenlenen ve  21 Ekim tarihine kadar sürecek olan karma resim sergisi, 19:00-22:00 saatleri arasında Fahri Kaptan1 Feribotu’nda sanat severlerle buluşacak. 28. The Bodrum Cup’un ilk günü; Mandalin Bar’da sahne alan Mehmet Erdem’in renkli konseri ile sona erdi. 
 
28.The Bodrum Cup4
 
28. The Bodrum Cup, sadece yelken değil, yemek tutkunlarına da hitap edecek. 18 Ekim’deki Bodrum - Gümüşlük ve 21 Ekim’deki Leros - Yalıkavak etapları sırasında, teknelerde ekipler “Mavi Yolculuk Mutfağı”na kültürel bir katkı amacıyla yemeklerini de yarıştıracaklar. 28. The Bodrum Cup bu tip etkinliklerle, deniz ve yelken sporu dışında çeşitli renkli konulara da imza atıyor.

erman aras-süleyman uysal
 
Tekne sahibi olmayanların da kabin kiralayarak katılabildiği yarışta, guletlerin yanı sıra IRC, triandil, geleneksel ve diğer yelkenli kategorilerinde katılım sağlanıyor. Mavi yolculuk dünyasının en önemli organizasyonu olan “The Bodrum Cup” 18 Ekim de Bodrum’dan start alacak, yarışa katılan tekneler, Gümüşlük, Leros, Yalıkavak Palmarina üzerinden 22 Ekim günü tekrar Bodrum’a dönecek. 
.
Ana Sponsor      :  Palmarina Bodrum
Etap Sponsorları:  TAVPassport, Technogym, Nef, 
Sporsorlar          :  THY, Metro, Gastrometro, Bluemint, Argo, Europcar,  Consept Yapı, Allium Villas, Barbaros Yachting, Ağanlar, Merhaba, Halikarnas The Club, Ekin, Acıbadem, Kapsam, Daynamicweb, Bodrum Creative, Değirmenburnu, Mandalin, Körfez Restaurant, Körfez Bar, Studiomutfaq, Arpa, Karpuz,  Beze Group, Bosis, İçkale, Kaplan İnşaat, Polisan, Hemel, Off, Mu Art Cafe Plaj, Latife Hanım Meyhanesi, Coca Cola, Özveren, Magnific, Eskiceshme Bodrum, Parkım Ayaz Hotel, Neyzen Travel&Yachting, Kalymna,Yachting Club, Nb İletişim, Bodrum Dans Kulübü, Bilişim Teknolojileri ve Bilişimciler Derneği BTDER, Sokak, Turquoise Tours, Deniz Kurtarma Bodrum, Çekim Halat, Bodrum Açık Deniz Yelken Kulübü, Marina Yacht Club Bodrum, Bodrum Marina, Admiral, Sun Gulets, Halikarnas BOSFAD, Tooway, Zeynep Sanat Galerisi, Queen Travel, Bodrum Cankurtarma ve Su Sporları Kulübü Derneği

Destek veren Kurumlar:
Bodrum Belediyesi, Muğla Büyük Şehir Belediyesi, Deniz Ticaret Odası, Bodrum Ticaret Odası, Bodrum Denizciler Derneği, TÜRSAB 

28. The Bodrum Cup Yarış Takvimi ve Rotası; 

17 Ekim Bodrum - 28. The Bodrum Cup Kortej, Kampana Töreni ve Açılış Partisi
18 Ekim Bodrum Belediyesi “İz Bırakanlar” 
(Ömer Aras-Uğur Boran-Mehmet Oğuz-Erdoğan Yavaş) Etabı Bodrum - Gümüşlük 
Konser - FATMA TURGUT
19 Ekim TAV PASS PORT Etabı Gümüşlük - Leros 
20 Ekim NEF Bodrum Etabı Leros - Leros 
21 Ekim PALMARİNA Bodrum Etabı Leros -Yalıkavak 
Mavi Yolculuk Mutfağı Yemek Yarışması Finali
Konser
22 Ekim TECHNOGYM Etabı Yalıkavak - Bodrum 
Ödül Töreni
Kapanış Partisi ve Konser - SERTAB ERENER

Detaylı Bilgi İçin:
www.bodrumcup.com    
info@bodrumcup.com               

Bengü Bilik            0532 216 69 43        bengubilik@bezegroup.org
Okhan Şentürk      0532 696 69 53        proje@bezegroup.org
Deniz Çağdaş       0533 734 10 43        coordination@bezegroup.org
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.