Satılık Tekneler

27. The Bodrum Cup Yat Yarışları 19 Ekim’de Start alacak!
22.09.2015 27. The Bodrum Cup Yat Yarışları 19 Ekim’de Start alacak!
Türkiye’nin en özgün ve ilgi çekici turizm türlerinden mavi yolculuğun ev sahipleri, “gulet” diye anılan ahşap yatlar arasında 1989’dan bu yana yapılmakta olan The Bodrum Cup Uluslararası Yelken Yarışı, son yıllarda olduğu gibi bu yıl da Palmarina Bodrum sponsorluğunda, Bodrum ve Muğla Büyükşehir belediyeleri başta olmak üzere Bodrum Ticaret Odası, Deniz Ticaret Odası ve Bodrum ilçesinin diğer kurumlarının destekleri ile 27. kez start alacak. The Bodrum Cup, dünyadaki benzeri organizasyonlardan “mürettebat dışında, teknede yolcular ile de birlikte yapılan” kendine özgü yarışlardan birisi. Yat sahibi olmak gerekmeyen, kabin kiralayarak da yarışa katılmanın mümkün olduğu bir organizasyon. Ahşap yatların yanı sıra her türlü yelkenli yatın katılmasına da açık olan bu yarışlar, bir spor olayı olmaktan çok, turistik bir faaliyetin içine sporu da katan bir gezi eğlenti ve şenlik karakteri taşımakta. Bu özelliği The Bodrum Cup Yat Yarışlarına, Skalite 2013 ödülünü de kazandırdı. Çeyrek asırı tamamlayan, yöreye özgünlüğünü korumayı başaran, The Bodrum Cup’a bugüne kadar çeşitli ülkelerden binlerce deniz tutkunu katıldı. Katılımcılar The Bodrum Cup sayesinde hem deniz turizmi ve Türkiye’ye özgü yatları, hem de mavi yolculuk ile tanışma fırsatı bulmakta. The Bodrum Cup klasiklerinden instagram Fotoğraf Yarışması, “Mavi Yolculuk Mutfağı” Yemek Yarışması ve Kostüm Yarışmaları aktivitelerinin yanı sıra, bu yıl pek çok yeni etkinliğe de yer verilecek. 

The Bodrum Cup bugüne kadar güneyde Ekincik’ten, kuzeyde Didim’e kadar Mavi Yolculuğun temel rotalarında yapıldı. İlk günden bu yana uluslararası bir organizasyon olarak gelişen The Bodrum Cup, son yıllarda rotasını da uluslararası sulara çevirdi. Komşu Yunan adaları da yarış kapsamına alındı. Yunan adalarının The Bodrum Cup programına alınması her iki ülke arasındaki gerek dostluk gerekse ticarî bağların güçlenmesi ve gelişmesine de katkıda bulunmakta. Yerli ve yabancı birçok basın mensubunun da izlediği yarışlar bu yıl beş etaptan oluşuyor. 100’den fazla yatın katılımı ve yaklaşık 1.500 yarışmacı için 19 Ekim’de Bodrum limanında geleneksel, coşkulu yürüyüşün ardından kampananın çalınması ile heyecan bir kez daha başlamış olacak. İlk geceyi Gümüşlük’te geçirecek yarışçılar Leros’ta iki gece konakladıktan sonra, her yıl özlemle bekledikleri Yalıkavak Palmarina Bodrum’a gelecekler. Palmarina’da yine unutulamayacakları bir organizasyon onları bekliyor olacak. Sabahları masmavi sularda uyanılacak, her akşamını farklı bir koyda ve renkli gün batımları ile takip edebileceğiniz, Akdeniz’in en büyük ve keyifli deniz festivallerinden birisi olan Uluslararası The Bodrum Cup Yat Yarışları 24 Ekimde Bodrum’da ödül töreni ile son bulacak.

www.bodrumcup.com 
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder