Satılık Tekneler

27. Bodrum Cup, Alondra’nın birinciliği ile sona erdi
27.10.2015 27. Bodrum Cup, Alondra’nın birinciliği ile sona erdi
Muğla'nın Bodrum ilçesinde düzenlenen ve 120 teknenin katıldığı "27. The Bodrum Cup" Uluslararası Yelken Yarışları, ödül töreniyle sona erdi. Palmarina Bodrum, Bodrum Belediyesi, TAV, Technogym ve TÜRSAB ana sponsorluğunda; Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Ticaret Odası, Bodrum Deniz Ticaret Odası ve Bodrum Denizciler Derneği’nin katkılarıyla düzenlenen The Bodrum Cup, beşinci gününde yapılan Yalıkavak - Bodrum arasındaki Technogym Etabı ile yarışları tamamlandı.

the-bodrum-cup

Bir yelken yarışından daha fazlası olan 27. Bodrum Cup yarışlarının finalinde, İçmeler’deki ATM Türkmen Tersanesi Hangarı’nda Ayhan Sicimoğlu & All Latin All Stars konseri başladı. Konser arasında ödül töreni düzenlendi.

Yarışlarda olumsuz hava koşulları etkili oldu. Şiddetli rüzgar nedeniyle yarışmacılar zaman zaman zor anlar yaşadı. 5 etapta yapılan yarışlar, Bodrum - Gümüşlük, Gümüşlük - Leros, Leros - Leros, Leros - Yalıkavak ve Yalıkavak - Bodrum etaplarında gerçekleştirildi. Bodrum Cup yarışlarının dördüncü gününde, saat 11.00’de Kalaliymnos adası açığından start verilmesi planlanan Leros - Yalıkavak arasındaki Palmarina Bodrum Etabı, yeterli rüzgar olmadığı için Bodrum Cup Yarış Komitesi tarafından iptal edilmişti.

the-bodrum-cup-1

Bodrum ilçesinde 4 gün süren yelken yarışlarının son gününde yapılan müsabakalarda, genel klasmanda yarışmanın birincisi Alondra teknesi oldu. İkinci STS Bodrum, üçüncü ise Grandi tekneleri oldu. Bodrum'un İçmeler mevkisindeki bir tersanenin hangarında kurulan alanda düzenlenen törenle, dereceye girenlere ödülleri verildi.

the-bodrum-cup-2

"27. The Bodrum Cup" Uluslararası Yelken Yarışları Komite Başkanı Süleyman Uysal yaptığı konuşmada; yarışlara olan ilginin her geçen yıl daha da arttığını, katılımcıların yarış boyunca keyifli zaman geçirdiklerini ifade etti. Uysal, yarışların Bodrum ve Yunanistan arasında yapıldığını belirterek; “Bizi Yunanistan'da çok güzel karşıladılar. Hava çok sertti ancak yarışmacılarımız durmadılar. Biz de devraldığımız bu organizasyonu uluslararası anlamda ileriye taşıyacağımızı düşünüyoruz.” dedi.

the-bodrum-cup-3

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da, yarışların çok güzel atmosferde yapıldığını vurguladı. Kocadon; “Yarışlara ben de katıldım. Birlik ve beraberlik içinde güzel bir yarış tamamladık. Komşu ülkemiz Yunanistan'a da konuk olduk. Birlik ve beraberlik yaşadık. Güzel Bodrum guletleriyle okyanuslarda yarışalım istiyorum.” diye konuştu.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder