Satılık Tekneler

26. Marmaris Uluslararası Yarış Haftası Sona Erdi
03.11.2015 26. Marmaris Uluslararası Yarış Haftası Sona Erdi
24 - 30 Ekim tarihleri arasında, Marmaris Yat Kulübü tarafından Türkiye Yelken Federasyonu’nun da desteğiyle, bu yıl 26.’sı organize edilen Marmaris Uluslararası Yarış Haftası, 5 günlük bir yarış maratonunun ardından Netsel Marina’da düzenlenen ödül töreni ile sona erdi.

26.-Marmaris-Uluslararası-Yarış-Haftası

IRC, IRC Charter Performance ve IRC Charter Cruiser olmak üzere üç ana grup altında, toplamda 10 sınıfta gerçekleşen yarış haftasında, 125 tekne mücadele etti.

Yarışın son gününde tüm ekipler, genel sıralamada podyumda yer kazanmak için mücadele ettiler. Dolayısıyla herkes sonuna kadar mücadelenin içinde oldu. Rüzgarın Marmaris Körfezi’ni doldurmasını sabırla bekleyen ekipler, yarışa geç başladılar. Yön değiştiren 6 knot hızındaki rüzgar, dolayısıyla basıncı ve rüzgardaki değişiklikleri yakalamak başarı için kritik oldu.

26.-Marmaris-Uluslararası-Yarış-Haftası-1

Değişen havada filo rüzgarı yakalamaya çalıştı. Körfezde birkaç ‘yanık’ nokta da bulunuyor olması nedeniyle, rüzgarın drise etmesi ekipler için önemli bir avantaj ya da dezavantaja dönüşebileceğinden, tüm ekipler gözlerini dört açtılar. Hafif rüzgar bütün gün devam ederek 26. Marmaris International Race Week’te tüm teknelerin finiş almasını sağladı. İlk yarıştan beri IRC 3 grubunda liderliğini koruyan ve ekibiyle Lettland’da yarışan Latviya’lı Igor Buskovskis gibi favoriler, gruplarının liderliğini sürdürdü. 25 yıl sonra ilk kez Marmaris’te yelken basan Aydın Yurdum ve Goblin ekibi IRC2 grubunda şampiyon oldu.

26.-Marmaris-Uluslararası-Yarış-Haftası-2

Hafta, unutulmaz bir ödül töreniyle sonra erdi. Tüm yelkenciler ödül alanlara tezahürat etmek ve tabii partinin tadını çıkartmak üzere, yarış köyünün çadırında buluştular. Bir sonraki Marmaris International Race Week’te buluşmak üzere tekrar randevular verildi. Açılan sınıflarda dereceye giren ekiplere, Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Serhat Belli’nin de katıldığı kapanış töreninde, ödülleri takdim edildi.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder