Satılık Tekneler

26. Bodrum Cup Yat Yarışları – Açılış Korteji
22.10.2014 26. Bodrum Cup Yat Yarışları – Açılış Korteji
Uluslararası Bodrum Cup Yat Yarışları, Bodrum Milta Marina’dan Bodrum Kalesi’ne düzenlenen kortej yürüyüşü ve kampana çanının çalınmasıyla başladı. 

Era Bodrum Yelken Kulübü’nce 1989 yılından bu yana düzenlenen, bu yıl Bodrum Belediyesi’nin destekleri ile Palmarina Bodrum ve Çağdaş Holding sponsorluğunda gerçekleştirilen 26. Uluslararası Bodrum Cup Yat Yarışları'nın ilk gününde Milta Marina’dan Bodrum Kalesi’ne yüzlerce kişinin katıldığı kortej yürüyüşü düzenlendi. 

26. Bodrum Cup Yat Yarışları – Açılış Korteji

Korteje yarışma komitesi yanı sıra yerli ve yabancı gruplar, yarışmaya katılan yatlardaki denizciler ve yarışlara ilgi gösteren vatandaşlar katıldı. Afyon’un Dinar ilçesi Belediye Bandosu’nun çaldığı 10. Yıl Marşı ile başlayan yürüyüş sırasında, Modacı İlkay Bayhan’ın denizciler için yaptığı tasarımlar mankenler tarafından sergilendi. Kortejin ardından ise Bodrum Kalesi önüne kurulan sahnede çeşitli dans gösterileri sunuldu. 

26. Bodrum Cup Yat Yarışları – Açılış Korteji

Gösteriler kapsamında BKST (Bodrum Kültür ve Sanat Topluluğu) Bodrum Pop Korosu’nun minik üyeleri tarafından eğitmenleri eşliğinde yabancı şarkılar seslendirildi.

Bodrum Cup Komite Başkanı Erman Aras, her yıl yaptığı komite başkanlığı görevini bu yıl Uğur Ayaz ve Süleyman Uysal’a devretti. 

Yarış kampanası, yarışlara katılacak olan STS Bodrum Okul Gemisi’nde çalındı. Kampana törenine, Bodrum Cup Komite Başkanları Uğur Ayaz ile Süleyman Uysal, Muğla Büyükşehir Belediyesi Turizm Gençlik ve Spor Daire Başkanı Ali İnan ve ünlü denizci Sadun Boro'nun yanı sıra yarışlara ilgi gösteren vatandaşlar ve denizciler katıldı. 

26. Bodrum Cup Yat Yarışları – Açılış Korteji

Kampana çanı, dünyayı tekneleriyle dolaşan usta denizciler Sadun Boro, Haldun Kargöz, Tanıl Tuncel, Cumhur Gökova ve eşi Maisa Gökova ile Organizasyon Komitesi Başkanı Erman Aras ve Süleyman Uysal tarafından çalınarak yarışmanın startı verildi. STS Bodrum Okul Gemisi ile yarışacak olan Yüksek Ökçeler Grubu da etkinlikte teknelerinden barış güvercinleri uçurdu.

26. Bodrum Cup Yat Yarışları – Açılış Korteji

Uluslararası Bodrum Cup Yat Yarışları 26. yılında 20-25 Ekim tarihleri arasında Bodrum ve komşu Yunan Adaları’na yelken açıyor. Yarışlarda genellikle mavi yolculuk ile ünlenen guletlerin oluşturduğu ahşap kategorisi dışında polyester yatların çoğunlukta olduğu IRC sınıfında da geniş katılım var. Bu yıl ilk kez katamaranların da yarışacağı 26. Bodrum Cup’ta ahşap olmayan yatların yarışları BAYK (Bodrum Açık Deniz Yelken Kulübü) tarafından organize edilerek yürütülüyor. Toplam 75 deniz mili uzunluğunda beş etapta tamamlanacak yarışlarda ilk gün rota Bodrum’dan başlayıp yine Bodrum da bitecek. Sırasıyla Kalimnos, Leros ve Yalıkavak Palmarina rotalarında sürecek 26. Bodrum Cup Yalıkavak-Bodrum etabı ile son bulacak.

Yarışmacı, konuk ve yolcularla birlikte  Bodrum Cup’a katılımcı sayısı 1500’ü aştı. 26. yılın önemli konuklarından biri de engelli kişilerin de rahat hareket edebilecekleri şekilde tasarlanan ’Wellabled’’ adlı “Engelsiz Deniz Aracı”. Bodrum Sağlık Vakfı ve Bodrum Kent Konseyi Engelliler Meclisi ile beraber yürütülen çalışmalar sonucunda, Wellabled, Bodrum Cup Yelken Yarışı katılımcıları ile bir arada maviye açılmaları imkânı da sağlandı.

26. Bodrum Cup Yat Yarışları – Açılış Korteji

Bodrum Cup klasiklerinden Kostüm Yarışması’nın yanı sıra, bu yıl “Mavi Yolculuk Mutfağı” Yemek Yarışması da programda yer alacak. İlk günkü Bodrum- Bodrum etabı boyunca teknelerde yemeklerini hazırlayan amatör veya profesyonel aşçılar, yatlarını  temsilen akşam şenlikleri sırasında hünerlerini jüri üyelerine sunacak. Ayrıca, bu yıl sosyal medyada yaygın olarak yer alacak Bodrum Cup, katılımcılar için bir Instagram Fotoğraf Yarışması düzenliyor. TFSF (Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu) ile beraber düzenlenen yarışma 3 farklı kategoride yapılacak.

26. Bodrum Cup ile ilgili genel bilgiler ve gelişmeler  facebook/BodrumCup,  Instagram/bodrumcup, twitter/bodrumcup sayfalarından ve www.bodrumcup.com‘dan takip edilebilir.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.