Satılık Tekneler

24. Bodrum Cup 2012 Basliyor
17.10.2012

24. BODRUM KUPASI BAŞLIYOR

Akdeniz’in en büyük deniz organizasyonlarından biri olan Bodrum Cup Uluslararası Ahşap Yelkenli Yat Yarışları 24. yaşında bir kez daha yelkenlerini “dostluk” rüzgârıyla dolduracak.

Bodrum Cup dünyanın dört bir yanından denize, yelkene sevdalıları yine yeni şenliğinde bir araya getiriyor.

22 Ekim’de başlayacak olan 24.Bodrum Cup Yelken Yarışları Acıbadem ana sponsorluğu, Palmarina Bodrum ,Denizbank ve Bodrum Belediyesi destekleriyle Era Bodrum Yelken Kulübü tarafından düzenleniyor.

Ana tema “dostluk”.

Bu yıl da 5 etap olarak düzenlenecek kupada rota Ege’nin ve Yunanistan Adaları’nın güzelim sahilleri… Rotada Kalimnos ve Kos adalarının da yer alması iki yaka halkını dostça bir araya getirirken yarışmanın ana temasının amacına ulaşmasını sağlayacak.

22 Ekim günü yarış kampanasının çalınmasının ardından 100'e yakın ahşap yat ve 1.500'e yakın yerli ve yabancı denizcinin katılımıyla Yalıkavak rotasında mücadele edilecek. Akşam Palmarina Bodrum ve Yalıkavak Belediyesinin misafiri olacak yarışmacılar, 24 Ekim'de Didim'e yelken açacak. 25 Ekim'de Yunanistan'ın Kalimnos Adası'na gidecek olan yatlar, 26 Ekim'de Kos rotasında yarışacak. 27 Ekim'de ise Kos-Bodrum rotasında büyük mücadele yapılacak.

Era Bodrum Yelken Kulübü Başkanı Erman Aras, Bodrum Cup Yelken Yarışlarının yıllar içerisinde yarışla birlikte deniz şenliğine dönüştüğünü belirtti. Aras, "Komşu Yunan adalarının programa katılımı ile renklenen Bodrum Cup Yelken Yarışları, iki yaka halkının yakınlaşmasına da bu vesile ile katkı sağlıyor. Organizasyon, ahşap yatların yanı sıra misafir kategorisi ile bu şenlik içerisinde olmak isteyen tüm yatlara da açık. Bodrum Cup, sadece bir yarış değil, ülkemiz zenginliklerini, yat turizminin gelişimini tüm dünyaya başarı ile tanıtan bir organizasyondur. Hedefimiz, ülkemizdeki yat yapım sektöründe yıllardır pilot bölge olarak görev yapan Bodrum’daki bu organizasyona, gelecek yıllarda yat ve yatçıların uluslararası katılımının arttırılması ve etkinliğin daha prestijli bir hale getirilmesidir. Bodrum Cup’ta, katılım deneyimleri ile tersanelerimiz çalışanları daha performanslı yatlar üretmek yarışına katılmışlar ve her yıl yeni ürünlerini deniz üzerinde seyir anında sergileme ve pazarlama imkanı bulmuşlardır. “Bodrum Cup bu özelliğinden dolayı yüzen bir BOAT SHOW’dur.” dedi.

24. Bodrum Cup 2012 Basliyor

24. Bodrum Cup 2012 Basliyor
 
 24. Bodrum Cup 2012 Basliyor
 24. Bodrum Cup 2012 Basliyor

 YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.