Satılık Tekneler

222 metrelik proje Triple Deuce
18.02.2015 222 metrelik proje Triple Deuce
Özel süperyat basınına göre, 222 metrelik süperyat projesi önümüzdeki günlerde hayata geçirilecek. Triple Deuce isimli süperyat, sadece ‘Kuzey Avrupalı’ olacağı belirtilen bir süperyat üreticisi tarafından inşa edilecek ve 2018 yılında suya indirilecek. 

Dünyanın en büyük süperyatı olma özelliğine sahip olan Azzam’ın boyu 180 metre. Triple Deuce isimli bu projenin boyunun 222 metre yani 728.4 feet olduğu belirtiliyor. Triple Deuce 'in eni ise 25 metre olarak hesaplanırken su kesimi 4.8 metre. Muazzam boyutlarına rağmen Triple Deuce projesi hayata geçirilirse, sürat anlamında da hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacak. Triple Deuce üç adet gaz tribünlü motorları 100 bin’den fazla beygir güç üretecek ve 30 knot sürate çıkabilecek. Triple Deuce 'de dümen palaları yerine elektrik podlu itiş sistemleri dümenleme kontrolünü üstlenecek. 

Yedi kat güverteli Triple Deuce 'un iki katına toplam 275 metrekare alanı kaplayacak şekilde, tekne sahibi kamarası tasarlandı. Triple Deuce 'un sahibinin suitinde helikopter pistine özel geçit, özel spor salonu, ofis ve çalışma odası, yemek odası ayrıca yardımcı için ayrı bir yatak bölümü var. Triple Deuce 'in misafir kabinlerini ise 90’ar metrekarelik 4 adet VIP kamara ve 60’ar metrekare üzeri 12 adet misafir suiti oluşturuyor. 

Günümüzde dünyada süperyatlar ortalama 3.5 ile 4 milyon Euro arasında fiyatlandırılıyorlar. Proje Triple Deuce ise 777 ile 888 milyon Euro arası bir bedele mal olacağı tahmin ediliyor. Şuanki pariteye göre bu fiyat 1.1 ile 1.2 milyar Dolar arası.
 

http://www.4yacht.com/

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder