Satılık Tekneler

2016 Yılın Teknesi X-Yachts "Xc 45 MKll"
18.12.2015 2016 Yılın Teknesi X-Yachts "Xc 45 MKll"
X-Yachts Xc 45 MKII, ABD yelken basınının önde gelen dergilerinden ""CRUISING WORLD tarafından "2016 Yılın Teknesi" ödülüne layık görüldü. Xc 45 MKII , "50 ft. altındaki en iyi gezi teknesi"  kategorisinde birincilik ödülüne saygıdeğer rakipleri Hallberg-Rassy, Oyster ve Azuree'yi geride bırakarak uzandı.

x-yachts-xc45

Bir önceki versiyonu "Avrupa'da Yılın Teknesi" ödülünü alan, ardından MKII versiyonuyla 2015 yılında "Asia Boating Awards" birinciliğini kazanan Xc 45 MKII , henüz aradan bir yıl geçmeden kazandığı bu son derece prestijli üçüncü ödülle satış başarısının rastgele olmadığını bir kez daha göstermiş oldu.

Xc 45 MKII, Xcruising serisinin ilk teknesi olması itibarı ile aynı zamanda Xc olarak adlandırılan 'modern klasik' tarzın da ilk uygulandığı modeldir. 'Sonraki nesil' Xc 45'in özellikleri arasında büyük yüzme platformu, daha büyük gövde lumbozları, iç mekânda artırılmış işlevsellik ve depolama hacmi ile güncellenmiş stil seçenekleri bulunmaktadır.Xc 45 MKII'in pek çok yeni opsiyonu arasında yan ve üst güverte tikleriyle sabit ön cam da bulunmaktadır. Bu teknedeki küçük detaylar, işlevsellik göz önünde tutularak şekillendirilmiştir.Gerçek X-Yachts geleneğine uygun olarak tüm mandarlar güverte altından geçer ve havuzluk tabanındaki kendinden dreynli halat bölmesine kadar uzanırlar.

x-yachts-xc45

Xc 45 MKII'in yüksek kaliteli mutfağında yapılan yenilikler arasında Nespresso makinesi, mikrodalga fırın ve üstten kapaklı derin dondurucu gibi opsiyonel cihazlar için yer, otomatik olarak yumuşak hareketle kapanan çekmeceler ve özel tasarımlı çöp bölmesi bulunmaktadır. Corian tezgahlar ve salonla mutfağı ayıran sertleştirilmiş cam panel ise standarttır.

x-yachts-xc45

Xc 45 MKII'in salon masası şimdi daha da büyütülmüş, minderleri ilave konfor için yeniden tasarlanmış ve salona kitap rafları entegre edilmiştir. İç mekânda beyaz veya siyah tezgah , akçaağaç ya da çizgili çobanpüskülü (holly) farş tahtaları, modern renklerde kumaş ya da mikrofiber döşeme opsiyonları mevcuttur.

Xc 45 MKII'in esnek iç yerleşim seçeneklerinde üç kabin ve iki banyo/tuvalet bulunmaktadır. Teknede ya pruvaya bakan bir harita masası ile salandan erişilebilir bir tuvalet, ya da bunlar yerine daha küçük bir harita masası ile ayrı duş kabini bulunan büyük bir tuvalet seçilebilir. Navigasyon masasının bulunduğu bölüm 2015'te güncellenmiş olup artık fazlasıyla depolama yeri ile chartplotter bölümü vardır. Yatın elektrik paneli navigasyon masasının üst tarafında yer alır.

X-Yachts-XC45-Yerleşim-planı

Tasarımcı: Niels Jeppesen
Gövde boyu: 13,86 m
LWL: 12,76 m
Max.Genişlik: 4,32 m

Standart su çekimi: 2,2 m
Kısa salmayla su çekimi: 1,8 m
Standart balast: 5965 kg
Hafif deplasman: 13220 kg
Dizel motor: 55 kW
Standart yakıt tankı: 440 Ltr
Standart tatlı su tankı: 615 Ltr
Standart kabin sayısı: 3
Standart duş/WC sayısı: 2

Ana yelken: 61,3 m²
İç ıstralyada H W flok 31,8 m²
Genoa %108 50,7 m²
Genoa %140 65,3 m²
Kendinden tramolalı flok %94 44,1 m²
Asimetrik spinnaker 180 m²

Xc 45 MKII,  23-31 Ocak 2016 tarihleri arasında düzenlenen Düsseldorf Boat Show'da Xc 38, Xc 50, Xp 44 ve Xp 55 modelleri ile birlikte sergilenecektir.

X-Yachts Türkiye'de distribütörü E-Trend Yatçılık tarafından şatışa sunulmaktadır. 

www.x-yachts.com.tr
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder