Satılık Tekneler

2016 Türkiye Yat Şampiyonası, Mustafa Koç Anısına Düzenlenecek
08.06.2016 2016 Türkiye Yat Şampiyonası, Mustafa Koç Anısına Düzenlenecek
Türkiye Yelken Federasyonu tarafından ilki geçen yaz düzenlenen Türkiye Yat Şampiyonası, 2016 yılında Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı merhum Mustafa V. Koç anısına düzenlenecek. 

mustafa-v.-koç

Federasyon tarafından yapılan açıklamada; “Yelken sporuna eşsiz destek veren ve kendisi de lisanslı bir yarışçı olan Mustafa V. Koç’un ismi, Bodrum’da düzenlenecek olan prestijli şampiyonaya verilecektir.” denildi.

İlk kez 2015’te 34 ekibin katılımıyla gerçekleşen Türkiye Yat Şampiyonası, bu yıl 17 - 20 Ağustos tarihlerinde Bodrum’da start alacak. Katılacak ekipler hem Bodrum’un eşsiz güzelliklerinde yarışma fırsatı bulacak, hem de değerli işadamı Mustafa V. Koç’un adını yaşatmanın gururuna sahip olacaklar. Mustafa V. Koç Türkiye Yat Şampiyonası’nda dereceye girecek olan yarışçılar, ülkemizi uluslararası yat yarışlarında temsil etme hakkı elde edecekler.

türkiye-yelken-federasyonu

Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Serhat Belli, şampiyonaya bu sene Mustafa V. Koç adının verilmesiyle ilgili olarak; “Türkiye Yat Şampiyonası’nın adı, değerli Koç Ailesinin izniyle “Mustafa V. Koç Türkiye Yat Şampiyonası” olarak değiştirildi. Yelken camiamıza verdiği değerli desteklerin yanında, aynı zamanda yelken yat yarışçısı ve lisanslı sporcumuz, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı merhum Mustafa Koç’un anısını yaşatmak için şampiyonamıza adını verme kararı aldık. Yapılan bu isim değişikliği ile şampiyonamız farklı bir anlam kazandı. Bu anlamlı ve aynı zamanda gurur verici isim değişikliğinin, yelken sporuna gönül verenler ve tüm yarış camiamız için yeni başarılar ve ışık getirmesini diliyoruz. Değerli Koç Ailesine de bu anlamlı iş birliği için teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

www.tyf.org.tr
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder