Satılık Tekneler

2016 Rolex Farr 40 Dünya Şampiyonu Plenty
22.02.2016 2016 Rolex Farr 40 Dünya Şampiyonu Plenty
Rolex ana sponsorluğunda Sydney, Avustralya’da gerçekleştirilen Farr 40 2016 Dünya Şampiyonası, 16-19 Şubat tarihlerinde yapıldı ve dünya şampiyonu Alex Roepers’ın Plenty ekibi oldu. 

Rolex-Farr-40

2014’de San Francisco’da yapılan Rolex Farr 40 Dünya Şampiyonası’nda, ilk Dünya Şampiyonluğu’nu kazanan Plenty, bu yıl Sydney’de büyük zafere yeniden ulaştı. Oldukça zorlu bir mücadele ile sona eren Dünya Şampiyonasında, büyük ünvanı kimin kazanacağı son yarışta belli oldu. Ev sahibi, 2011 Dünya Şampiyonu Transfusion ile muazzam bir çekişme yaşayan Plenty için, on bir yarışlık serinin onuncu yarışında Transfusion’un birinci olmasıyla şampiyonluk aslanın ağzında bir duruma geldi. 

Rolex-Farr-40-2

16 - 18 knot esen rüzgarda yapılan son yarıştan önce, Amerikalı Plenty ile Transfusion arasında sadece 2 puan vardı. Akıllı bir start veren Plenty, şampiyonluk yolundaki rakibini kollamasını bildi. İlk turda ceza dönüşü yapmak zorunda kalan Transfusion, ikinci finiş veren rakibinin arkasında, yarışı dördüncü sırada tamamladı ve Dünya Şampiyonası’nda ikinci oldu. Terry Hutchinson (taktisyen), James Baxter, Greg Gendell, Mark Langford, Matt McDonough, Fletcher Sims, Morgan Trubovich, Emil Wester ve Jennifer Wulf’dan oluşan ekibiyle şampiyonluğa ulaşan Alex Roepers, Sydney’in, seyircilerin, yat kulübünün ve tüm organizasyonun harika olduğunu söyledi. Dünya Şampiyonu Roepers, sözlerini şöyle bitirdi: ‘Yat kulübü bizi muhteşem bir şekilde ağırladı. Tüm ekip olarak bundan daha büyük mutluluk yaşayamazdık. Bu tam olarak bizim sevdiğimiz türden bir regatta oldu.’

Rolex-Farr-40-3

38 puanlı Transfusion’ın ardından regatta boyunca üç yarış birinciliği alan Alman Struntje Light, üçüncü sırada yer aldı. Chicago’lu dünyaca ünlü mimar Helmut Jahn’ın Flash Gordon 6’sı dördüncü oldu. Ev sahibi ekiplerden Jeff Carter’ın Corinthian sınıfındaki Edake’si ise genel klasmanda altıncı sıraya oturdu ve en iyi Corinthian olarak Corinthian sınıfında şampiyon ünvanını kazandı. Sonuçlar için TIKLAYINIZ..
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.