Satılık Tekneler

2015’in Dev Süperyatları
05.01.2015 2015’in Dev Süperyatları

2015 yılı, 100 metre üzeri dev süperyatların yılı olacağa benziyor. Şimdiden listeye alabileceğimiz 5 devasa süperyat, 2015’te suya inecek.

White Pearl, üç yıl önce sözleşmesi imzalanan ve önümüzdeki aylarda suya indirilmeye hazırlanılan bir yelkenli süperyat. 139.6 veya 147 metre boy uzunluğuna sahip olacağı tahmin edilen süperyat, Nobiskrug ile yapılan anlaşmanın gizliliği esaslarına göre basına lanse edilmiyor. Bu devasa boyutlar, White Pearl’ün bir yelkenli süperyat olduğu gerçeğiyle birleşince insanı hayli heyecanlandırıyor. Şuanda Dünya'nın en büyük yelkenli yatı 88 metrelik Maltese Falcon’dan, çok daha büyük olacak olması, bu rekoru uzun süre elinde tutacağını garanti ediyor.

2015’in dev süperyatları

Privilege One
, Privilege Yard tersanesinin ‘büyüklük’ konseptiyle bire bir örtüşen bir tasarım. Civitavecchia, İtalya’da üretilen süperyat, Laraki Yacht Design tarafından tasarlandı. 10 kat güvertesiyle görenleri büyüleyecek olan süperyatın boyu 127 metre. Süperyatta dört adet araba garajı, bilardo salonu, dokuz adet asansör ve ampul burnunda gözlem salonu yer alıyor. 12 misafir suitinin hepsinde katlanarak açılan balkonlar mevcut.

125 metrelik Tatiana, Lürssen’de üretilen bir megayat. Tersanenin başlıca prensiplerinden gizlilik son seviyelerde tutulduğundan, megayat hakkında henüz detaylı bilgiye erişilemiyor.

 2015’in dev süperyatları

Ulysses, Norveçli Kleven tersanesinin bir üretimi. Bundan önce yine Ulysses isimli bir süperyata sahip olan Yeni Zelandalı Graeme ve Robin Hart’ın siparişi. Kendilerinin de şimdiye kadar sahip olacağı en büyük motoryat olacak olan bu tasarımın boyu 107 metre. Süperyat, 21 metrelik bir servis botu taşıyacak. Aynı zamanda sahiplerinin hizmetinde, yata inebilen helikopterleri de mevcut olacak.

Poseidonos, 106 metrelik Türk üretimi bir yolcu gemisinden, özel yata dönüştürülüyor. 1997’de suya inen geminin dönüşüm inşası şuanda Atina’da yapılıyor. İç tasarımını İtalyan Ciarmoli Queda Studio üstlendi. Süperyatta 23 misafir yatak odası, 19 personel kabini ile birlikte özel sinema salonu da yer alıyor. YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.