Satılık Tekneler

2015 Rolex Middle Sea Race Galibi B2 Ekibi
26.10.2015 2015 Rolex Middle Sea Race Galibi B2 Ekibi İtalyan Michele Galli’nin IRC52 modeli B2 yelkenlisi Rolex Middle Sea yarışını organize eden Malta Kraliyet Yat Kulübü tarafından IRC handikap kuralları doğrultusunda düzeltilmiş zamanlara göre yarış birincisi olarak ilan edildi.

B2-Rolex-middle-sea-race

Üç zorlu gün boyunca devam eden yarış sonrasında B2 yelkenlisi, Vincenzo Onorato’nun İtalyan Cookson 50 tipindeki Mascalzone Latino yelkenlisini sadece saniyeler ile geçerek zafere ulaştığında, Mascalzone Latino ekibi büyük bir hüzün yaşıyorlardı. İki ekip arasındaki fark IRC sınıfında hesaplamalar sonrasında 9 saniye ile B2 yelkenlisini birinci yaparken ORC sınıfında ise zafer Mascalzone Latino ekibinin oldu. Michele Galli ve ekibi B2 yelkenlisi ile 2013 yılında da genel klasmanda bu yarışı kazanmıştı. Rolex Middle Sea Race yarışında üçüncü ve dördüncü sıraları Momo ve Artie yelkenlileri kazandı. 

Mascalzone-latino-Rolex-middle-sea-race

Genel Klasmanın beşinci sırası ve IRC3 sınıf birinciliği ise Türkiye’ye çok önemli bir başarıyı getirdi. Arkas Sailing Team, Rolex Middle Sea Race’te hedeflediği dereceye ulaştı ve yarışı sınıfında birincilikle tamamladı. Malta Kraliyet Yat Kulübü’nce düzenlenen Rolex Middle Sea Race’te Türk ekip Arkas Sailing Team genel klasmanda beşinci IRC3 sınıfında da yarışı zaferle tamamladı. 

Arkas-sailing-team

600 deniz mili süren mücadelede 24 ülkeden farklı sınıflarda 115 ekibin katılımı ile 17 Ekim’de Malta’nın başkenti Valetta’dan başlayıp, Messina Boğazı, Stomboli, Favignana, Pantalleria ve Lampedusa rotasını izleyerek başladığı noktada sona eren Rolex Middle Sea Race’te 4 Türk ekip mücadele ettiler.

Arkas Sailing Team dışında yarışa katılan üç Türk ekip de Akdeniz’in “okyanus yarışı” özelliklerindeki en zorlu mücadelelerinden olan bu zorlu yarışı tamamlamayı başardılar. Elif Gümrük’ün Grand Soleil 45 “Tekno Barrisol-Keyif 60”ı, Class 5’te 17 tekneden 4'ünün bitiremediği mücadeleyi 5 gün 6 saat 30 dakika 47 saniye ile sekizincilikle tamamladı. Keyif 80, IRC genel klasmanında da 46’ıncı sırada yer aldı.

rolex-middle-sea-race-start

Akdeniz sularındaki mücadeleye kiraladığı Volvo Open 70 “Green Dragon” ile katılan Emre Derman ve Exit ekibi 4 gün 14 saat 1 dakika 56 saniye ile Class 1’deki 13 tekne arasında 11’inci oldu. Hakan-Volkan Yemlihaoğlu’nun sahibi olduğu Türkiye’nin ilk Volvo Open 70’i “Black Betty” ise 4 gün 19 saat 36 dakika 14 saniyede tamamladığı yarışta 13.’lük ile yetindi.

Rolex Middle Sea Race yarışının ödül töreni 24 Ekim Cumartesi akşamı düzenlendi.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder