Satılık Tekneler

2015 ISAF Rolex Yılın Yelkencisi adayları belli oldu
13.10.2015 2015 ISAF Rolex Yılın Yelkencisi adayları belli oldu
Yılın ‘en iyi’ yelkencisinin belirleneceği 2015 ISAF Rolex Sailor of the Year Awards (Yılın Yelkencisi Ödülü), bu yıl Çin’in Sanya kentinde sahibini bulacak. Eylül 2014’ten 31 Ağustos 2015 tarihine kadar geçen sürede, elde ettiği başarılar ve gösterdiği performanslar hesaba katılarak, belirlenen yılın yelkencisi ödülü için kadın ve erkek kategorilerinde 5’er yelkenci aday gösterildi. 

Kadın ve erkek kategorilerinden sadece en iyi yelkencilerin kazanacağı büyük ödül, bu yıl yine yelken sporuna dünya çapında verdiği büyük destekler ile anılan Rolex sponsorluğunda verilecek. 

2015-ISAF-Rolex-Sailor-of-the-Year-Awards

İşte büyük ödülün adayları:

Erkekler:

-Peter Burling ve Blair Tuke (Yeni Zelanda)
-Loick Peyron (Fransa)
-Giles Scott (İngiltere)
-Ian Walker (İngiltere)
-Ian Williams (İngiltere)

Kadınlar:

-Sarah Ayton (İngiltere)
-Sam Davies (İngiltere)
-Elena Kalinina (Rusya)
-Lotte Meldgaard Pedersen (Danimarka)
-Charline Picon (Fransa)

Büyük ödülün kazananları, ISAF MNA (Milli Otorite Üyeleri) tarafından belirlenecek. Belirlemeler oylama yöntemi ile yapılacak. MNA üyelerinin vereceği oylar, seçimin yarısına etki edecek. Kalan %50 oylar ise Sanya’da gerçekleşecek olan ödül gecesine katılacaklar tarafından verilecek. 10 Kasım tarihinde gerçekleşecek olan ödül gecesinde, ödülü kazanan yelkenci özel ISAF Rolex World Sailor of the Year Award adlı kupayı ve ödüle özel Rolex saati kazanacak.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder