Satılık Tekneler

2014’te ismi değişen süperyatlar
05.01.2015 2014’te ismi değişen süperyatlar
1. Cakewalk’un ismi Aquila’yla değişti.

2014’te ismi değişen süperyatlar

2014’te satılan en büyük süperyatlardan olan Cakewalk, 85.6 metre boyunda. Tim Heywood tarafından tasarlanan süperyat, 2010 yılında Amerikalı tersane Derecktor tarafından suya indirilmişti. Cakewalk 1930’dan beri ABD’de üretilen en büyük süperyat olma özelliğini taşıyor. Şimdi yeni sahipleri tarafından ismi Aquila olarak değiştirildi.

2. Giant’ın ismi Legend oldu.

2014’te ismi değişen süperyatlar

Eski muazzam buz kırıcı, 1974 yılında Hollandalı IHC tersanesi tarafından üretildi. 2002 yılında bir yata çevrildi. Bundan birkaç yıl önce yangın sonucu zarar gördü ve yeni gerçekleşen satışına kadar kullanılmıyordu. Kıç tarafı uzatılan ve tamamen yenilenen süperyat artık Legend ismiyle yeni sahibi tarafından kullanılıyor. 

3. Ocean Victory, Ebony Shine oldu.

2014’te ismi değişen süperyatlar

75.75 metre boyundaki süperyat Ocean Victory, Feadship XL’in Makkum tesisinde ürettiği ilk yat olma özelliğini taşıyor. 2009 yılında ilk sahiplerine teslim edilen süperyat bu sene yeni sahiplerine satıldı. Satışının ardından ismi Ebony Shine  olarak değiştirildi.

4. PegasoNaia

2014’te ismi değişen süperyatlar

Benzersiz bir tasarım olan 73.61 metrelik süperyat Pegaso, İspanyol tersane Freire tarafından 2011’de suya indirildi. Süperyat yine Freire tersanesinde yenilendi ve yeni sahiplerine Naia ismiyle teslim edildi. 

5. Tu MoanaSerenity

2014’te ismi değişen süperyatlar

Tu Moana Avusturalya’da Austal tersanesi tarafından 2003’te suya indirildi. Bir cruise gemisi olarak üretilen Tu Moana, şuanda yeni sahibi için Yunanistan’da motoryata çevriliyor. 72 metrelik bir süperyat olacak olan geminin yeni ismi Serenity olacak. 

6. Reverie’nin ismi Freedom oldu

2014’te ismi değişen süperyatlar

Dünyaca ünlü 70 metrelik süperyat Reveire, 2000 yılında Benetti tarafından inşa edildi. İtalyan tersanenin ürettiği en büyük süperyatlardan olan Reverie, son satışının ardından Freedom ismini aldı ve Fort Lauderdale’de yenilendi

7. White Cloud’un ismi de Falcon Lair oldu

2014’te ismi değişen süperyatlar

White Cloud, Feadship tarafından 1983’te yapıldı. New Horizon L. ismiyle ilk defa suya inen süperyat, Jon Bannenberg tarafından tasarlandı. Daha sonra boyunun uzatılması dahil geniş çaplı bir yenileme geçirdi ve ismi White Cloud oldu. Bu yıl yapılan son satışında ise ismi Falcon Lair  olarak değiştirildi. 

8. AglaiaAhimsa

2014’te ismi değişen süperyatlar

66 metrelik yelkenli süperyat Aglaia, Dubois NA tarafından tasarlanan en büyük yelkenli süperyat olma özelliğini taşıyor. 2011’de suya indirilen süperyatın yeni ismi Ahimsa olarak değişti.

9. Pestifer’in ismi Tanusha oldu.Dünyaca ünlü Hollandalı tersane Feadship’in ürettiği bir diğer süperyat olan Pestifer, 2010 yılında ilk sahibine teslim edildi. De Voogt Naval Architects tarafından tasarlanan süperyatın dış çizimlerinde Clifford Denn imzası var. Ağustos ayında gerçekleşen satışının ardından ismi Tanusha olarak değişti.

10. Felicita West’in ismi Spirit of the C’s olarak değişti

2014’te ismi değişen süperyatlar

Felicita West 2014’te satışı yapılan en büyük süperyatlar arasında. İtalyan tersane Perini Navi tarafından 2003 yılında üretildi. 64 metre boyundaki Felicita West Ron Holland ve Nuvolari Lenard tarafından tasarlandı. Bu yıl gerçekleşen son el değiştirmesinin ardından ismi Spirit of the C’s olarak değişti.
 
yatvitrini.com


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder