Satılık Tekneler

200 metrelik süperyat: Double Century
05.06.2015 200 metrelik süperyat: Double Century
Tasarımcı Christopher Seymour, 200 metrelik süperyat tasarımını açıkladı. Double Century imzalı devasa tasarım üretilirse, dünyanın en büyük süperyatı olma özelliğini taşıyacak. Yat, Fort Lauderdale’den 4Yacht Inc. tarafından pazarlanıyor. 

200-metrelik-süperyat:-Double-Century

Sudan 27 metre yüksek olan süperyat, dokuz kat güverteye sahip. 2013 yılında Lürssen tarafından suya indirilen, dünyanın en büyük süperyatı Azzam’dan 20 metre daha büyük olan Double Century tasarımında iki adet helikopter pisti var. Helikopter pistinde özel bir bekleme ve boarding salonu da düşünülmüş. Yine süperyatta tasarlanan helikopter hangarında, EC135 tipi helikopter saklamak da mümkün.

Sekiz adet asansörü bulunan Double Century'de, 50’den fazla misafir konaklayabiliyor. VIP kamaralar ile tekne sahibi suiti, 7. güvertede konumlanıyor. Yine bu güvertede sinema salonu, çalışma odası ve ofis var.

Tekne sahibi ve özel misafirlerin güvertesinin alt katında ise disko yer alıyor. Dev bir dans pistine sahip diskoda, yine geniş bir bar alanı mevcut. Süperyatın servisini ise 100 civarında personel yapıyor.

200-metrelik-süperyat:-Double-Century-1

Halen geliştirilmekte olan Double Century tasarımında, makinelerin ne olacağı henüz belirlenmedi. Buna rağmen tek bir gaz tribünü ile, ikiz dizel ve pod drive makine sistemlerinin yer alacağı açıklandı.

‘Gigayachts’ olarak da anılan en büyük süperyat tasarımları içinde, Double Century’nin en etkileyici ve büyüleyici tasarım olmasını amaçladığını açıklayan Christopher Seymour, tasarımının güverte sayısını değiştirmeden 185 metreye gerileyebileceğini, aynı zamanda 225 metreye kadar da çıkabileceğini söyledi.

Dev süperyat tasarımının hayata geçirilmesi durumunda, kontrat anlaşmasının 699 Milyon Euro’dan başlayacağı 4Yacht şirketi tarafından açıklandı. 
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder