Satılık Tekneler

1961 Chris Craft Continental 21 Satılıyor...
01.03.2016 1961 Chris Craft Continental 21 Satılıyor...
Dünyada nadir sayıda bulanabilen 1961 yılı yapımı Chris Craft Continental 21, açık arttırma ile kısa süre sonra satışa çıkıyor.

Chris Craft Continental 21

1960’lı yılların nostaljik sürat teknelerinden biri olan, nadir bir parça olarak tanımlanan 1961 Chris-Craft Continental 21 sürat teknesi için bir kaç hafta içinde bir açık arttırma yapılacak. Satışa çıkartılacak olan İtalyan yapımı sürat teknesi, hard top özelliğine sahip spor sürat teknelerinin ilk örneklerinden birisi. Over The Top sürat teknesinin üretimine Chris Craft tarafından,1960 yılının Ekim ayında başlanmış ve denize 1961 yılının ilk yarısında indirilmiş.

Açık arttımayı düzenleyen kuruluş tarafından verilen bilgilere göre, Continental 21 modelinden orijinal olarak 96 adet üretilmiş. Ancak, günümüze kadar sağlam olarak kalabilen sadece 12 adet Continental 21 bulunuyor.
Chris Craft Continental 21 sürat teknesinin en çarpıcı özelliği, fabrikada orijinal olarak üretilen karbon fiber hard top’ı olması. Hard top, alüminyum destekler ile monte edilmiş durumda ve menteşeli martı kanat kapakları ile tekneye biniş kolaylığı sağlamaktadır.

Chris Craft Continental 21-2

Sürat teknesini güç açısından incelediğimizde ise, yine karşımıza o yıllar için çok özel olan bir güç çıkıyor. 275 HP gücündeki V8 motoru ve sürat teknesinin iç dekorasyonu, orijinaline sadık kalınarak retro pastel renklerde restore edilmiş.

1961 model Chris Craft Continental 21'in şimdiki sahibi, teknenin restorasyonu için yaklaşık 100.000 $ ' dan fazla harcadığını ve açık arttırmada 125.000 $ - 150.000$ arasında bir fiyata satışının gerçekleşmesini beklediğini söylüyor. Bu kadar nadir bir parçaya açık arttırmada çok sayıda alıcının talip olması durumunda ise, fiyatın çok daha yükseleceği iddia ediliyor.

Over The Top sürat teknesi, 2 Nisan 2016 günü Amerika’nın Fort Lauderdale kentinde County Convention Center’da açık arttırmaya çıkartılacak.

 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.