Satılık Tekneler

1930'ların Havasında Yeni Bir Tasarım
30.11.2013 1930'ların Havasında Yeni Bir Tasarım

1930'ların Havasında Yeni Bir Tasarım

Küçük ama dinamik bir tasarım stüdyosu olan McPherson Yacht Design (MYD), 116 metre boyunda, 1930'lu yılların klasik tasarımları konseptinde bir Süperyat tasarladı. Robert McPherson tarafından 1995 yılında İngiltere'de kurulan tasarım stüdyosu genellikle ünlü tasarımcılara destek veriyor.

Şuan beklemede olan birkaç tasarım teklifi olduğunu söyleyen McPherson; 'büyük bir tersane ve ünlü bir mimarın 100 metrelik ortak projesi, stüdyomuzda halen yapım aşamasında. Bekleyen motoryat, açıkladığımız bu 116 metrelik Klasik tasarımdan daha güncel olacak.' dedi.

1930'ların Havasında Yeni Bir Tasarım

Eski motoryatların zarif kıvrımlarına sahip olan bu 116 metrelik Süperyat'ta güncel fikirler ve teknolojiler kullanılıyor. Motoryatın ön tarafındaki aluminyum kısımdaki geleneksel boyutlarda pencereler, kıç tarafta ise daha büyük pencereler yer alıyor. İçerideki sosyal alanlarda güneş ışığından olabildiğince faydalanılmasının yanında, yaratılan geleneksel tarz, bu bölünmüş yapı sayesinde ortaya çıkıyor.

1930'ların Havasında Yeni Bir Tasarım

Altı adet çift kişilik misafir kabini, iki VIP suiti ve tekne sahibinin ana kabini ile 18 kişi motoryatta konaklayabiliyor. Ana ve üst güvertelerin kıç taraflarındaki geniş açık alanlar, katlanılabilen tentelerle gölgeleniyor. Köprü güvertesinin kıç tarafında da jakuzi yer alıyor. Ana güvertenin kıç tarafında bulunan merdiven ise, alt taraftaki kulüp/dans salonu bölümüne iniyor. Alıcısının isteğine göre bu kısım helikopter pisti olarak da değerlendirilebiliyor. Klasik tasarımlı bu motoryatta sinema salonu, kütüphane, spa, bot garajı ve yüzme aktiviteleri için beach club yer alıyor. Aluminyumdan üretilecek, 16.6 metre genişliğe sahip motoryat 17 knot sürate çıkabilecek.


http://www.superyachtdesign.com
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder