Satılık Tekneler

180′ Quinta Essentia
05.08.2016 180′ Quinta Essentia Mart ayında denize indirilen ve yatvitrini.com okuyucuları ile paylaştığımız, İtalyan Admiral tersanesinde üretilen 180 feet uzunluğundaki Quinta Essentia süperyatının iç dekorasyonu ile ilgili olarak, yeni fotoğraflara ulaştık. Quinta Essentia, ilk kez Eylül ayında düzenlenecek olan 2016 Monaco Yacht Show’da ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

Quinta Essentia

İtalyan Admiral tersanesinin bugüne kadar ürettiği en büyük yatlardan birisi olan 180′ Quinta Essentia, 873 gros ton ağırlığı ile yat sahibine ve konuklarına, çok büyük ve lüks konaklama olanakları sunuyor.

Quinta Essentia-2 Quinta Essentia-3

Monako’da yerleşik olarak çalışmalarını sürdüren Dobroserdov Design tarafından tasarlanan Quinta Essentia, tamamen alüminyum malzemeden üretildi. Süperyatın mühendislik çalışmalarını Vripack üstlendi ve büyük hacimli yata harika denizci özellikler kazandırdı. 

Quinta Essentia-4 Quinta Essentia-5

Tecrübeli yat sahibinin yattan en büyük beklentisi, öncelikle fonksiyonel bir yerleşim planı idi. Bunu gerçekleştirmek amacıyla mimimalist ancak çok zevkli bir art-deco tarzı benimsenmiş. Kubik geometri şekillerini model alan art-deco tarzı ile, özellikle iç mekanlarda ferahlık elde edilmiş. 

Quinta Essentia-6 Quinta Essentia-7
Quinta Essentia-8 Quinta Essentia-9

Yat sahibine hizmet verecek olan master süitte, sıra dışı bir lüks bulunuyor. Süperyatın iç dekorasyon tasarımını ise, Michela Reverberi üstlenmiş. Michela Reverberi'nin aynı zamanda, 72 metre uzunluğundaki Stella Maris süperyatının da iç dekorasyonunda imzası bulunuyordu.

Quinta Essentia-10

Quinta Essentia, alüminyum gövde ve alüminyum üst yapıdan oluşuyor. Genişliği 10,20 metre, su kesimi ise 2,45 metre. Yatta 4 güverte bulunuyor ve tüm güvertelerde yer döşemesi olarak tik ağacı kullanılmış. Admiral E Motion 55 serisi deplasman sınıfı süperyattaki, toplam 6 kamarada 12 konuk ağırlanabiliyor. 

Quinta Essentia-11 Quinta Essentia-12

Yatta rahatlama için, alt güvertenin kıç bölümünde büyük bir yüzme havuzu, sauna, spa ile birlikte masaj ve güzellik salonu bulunuyor.

Quinta Essentia-13 Quinta Essentia-14

Dizel elektrik motorlar ile donatılan süperyatta, iki adet MAN motor yer alıyor ve bu motorlar ile 16,5 knot maksimum hıza erişebiliyor. 9,5 knot seyir hızında ise, 6.500 deniz mili gibi inanılmaz bir menzile ulaşabiliyor.

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.