Satılık Tekneler

1.5 milyon $’lık süperyat oyuncağı
02.10.2014 1.5 milyon $’lık süperyat oyuncağı
DeepFlight Dragon ismi verilen kişisel denizaltı, süperyatlar için DeepFlight markası tarafından tasarlandı. Son zamanlarda süperyat pazarını hedef alan denizaltı, üreticilerinin son ürünü olarak piyasaya çıkıyor. Son derece hafif yapısı sayesinde yatların bot garajına kolaylıkla girip çıkabilecek özellikte.

DeepFlight Dragon

DeepFlight Dragon denizaltı, 1800 kg ağırlığı, 1.5 metre yüksekliği ve 4.8 metre boyuyla oldukça kompakt. DeepFlight, emsali kişisel denizaltılara göre neredeyse yarı yarıya daha hafif. 2.1 metre olan genişliği sayesinde de bot garajında yatın eniyle ilgili herhangi bir problem yaşatmamayı garanti ediyor.

DeepFlight Dragon, pozitif kaldırma kuvveti prensibiyle çalışıyor. Buda demek oluyor ki herhangi bir istenmeyen durumda kendi kendine yüzeye çıkacak. İkisi önde, ikisi arkada konumlanan pervaneleri sayesinde de 120 metre derine kadar inebiliyor. Bu derinliğe güneş ışınları halen inebildiği için doğal yaşamı etkileyebilecek fazladan aydınlatmalara ihtiyaç yok. 

DeepFlight Dragon’da iki kişi yolculuk yapabiliyor. ‘Kimse bir spor araba alıp anahtarını şoföre vermek istemez!’ diyen DeepFlight şirketinin kurucu ve CEO’su, iki kişilik oturma kapasitesinde sahibinin kullanım olanağını özetliyor. Denizaltıyı kullanmak için gerekli eğitim ise yarım saat ile bir saat arasında vakit ayırmakla sonuçlanıyor. Batarya doluluğu veya oksijen seviyeleri gibi herhangi bir kritik durumda denizaltı kendiliğinden yüzeye çıkıyor. Firma tarafından isteğe göre kamera, sonar ve hatta renk seçeneklerine kadar kişiselleştirilebilen DeepFlight Dragon’un fiyatı ise 1.5 milyon $. 

www.deepflight.com 
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.