Satılık Tekneler

139m Lürssen Redwood Projesi Satıldı
02.10.2015 139m Lürssen Redwood Projesi Satıldı

Moran Yacht & Ship tersanesinden Robert Moran, 139 metre uzunluğundaki Lürssen süperyat projesi Redwood’un satışını geçen haftaki Monaco Yacht Show sırasında açıkladı.

Redwood

Redwood projesi hakkındaki ilk bilgiler sosyal medyada yer aldı. Tasarımcılar Nuvolari Lenard Design imzasını taşıyan süperyatın boyunun, 139 metre olduğu şeklindeydi. Piyasada dolaşan ve teyit edilmemiş bilgilere göre tersane, Moran Yacht & Ship spesifikasyonlarına göre “Project Opus” olarak yeniden şekillendirildi. “Project Opus” hakkında başka bir bilgi taraflarca henüz açıklanmadı. Konu hakkındaki detaylar bir sır gibi saklanmaya devam ediyor.

Monaco Yacht Show sırasında, Moran Yacht & Ship Başkanı Robert Moran yaptığı bir röportajda, tersane olarak 139 metre üstü bir projeye Kuzey Avrupa’da inşası için imza attıklarını açıkladı. Ayrıntılara girmeden, tamamlandığında charter pazarının en büyük ve en pahalı yatının olacağını söyledi. Robert Moran, Project Redwood hakkında benzersiz özellikleri olacağını da sözlerine ekledi.

robert-moran

Passenger Yacht Code spesifikasyonlarına uygun olarak inşa edilecek olan Redwood'da 36 konuk, 20 farklı kamarada ağırlanacak. Süperyatın sahip olacağı benzersiz özellikler arasında bir helikopter pisti, asansör, jakuzi, yüzme havuzu, Zero Speed Stabilizer, vb. sayılabilir.

Redwood tamamlandığında, 86 metre uzunluğundaki etkileyici Quattroelle ile aynı ekip tarafından charter için pazarlanacak.

quattroelle

Amerika Birleşik Devletlerinde ikamet eden müşterileri için sipariş edilen Redwood 'un 2019 yılında teslim edileceği tahmin ediliyor. Robert Moran Redwood konusunda, “Project Redwood, ABD’nin yeniden pazara geri dönüşünün kanıtı olarak güzel bir örnek. Avrupa’daki meslektaşlarımızla karşılaştırıldığımızda dünya çapında güçlü finansal durumumuz çok daha güçlü.” dedi.

Monaco Yacht Show kapanış raporunda da yer aldığı şekilde, charter pazarı 2008 yılı öncesindeki sağlıklı yapısına hızlı bir dönüşüm içinde. 100 metre üzerinde halen charter olarak kiralanabilecek, sadece 5 süperyat listelerde yer alıyor. Redwood projesi de artan kiralama taleplerini karşılayabilecek olan önemli bir gelişme. Listeye en son eklenen 101,5 metre uzunluğundaki Feadship üretimi Symphony yatıydı.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.