Satılık Tekneler

127’ Atalante Gün Işığına Çıktı
29.05.2015 127’ Atalante Gün Işığına Çıktı
Hollandalı tersane Claasen Shipyards, ürettiği klasik yatlar ve o yatların güzelliği ile ünlüdür. Ortaya çıkan ilk fotoğraflar bir kez daha şaşırtmadı; 127' Atalante oldukça çarpıcı görünüyor..

127’ Atalante-Gün-Işığına-Çıktı

Atalante, Claasen Shipyards tersanesinden çıkarak, tuzlu sularla buluştu. Truly Classic yelkenli süperyat serisinin en büyüğü olan Atalante yelkenlisinin direği ortasına, denizde monte edildi ve nihai donatımı tamamlandı. Atalante yelkenli yatının mühendislik çalışmalarını, Hoek Naval Architects yaptı. Yatın imalatı süresince yat sahibini ise, MCM firmasından Nigel Ingram temsil etti.

Atalante süper yelkenli, tam boyu baz alınarak Truly Classic 127 olarak sınıflandırıldı. Atalante’nin sahiplerinin daha önce de, biraz daha küçük olan, aynı seriden Truly Classic 90 yelkenlisi vardı. O yelkenli de, yine Claasen Shipyards tersanesinde üretilmişti.

Tüm Truly Classic serisi yelkenli süperyatları, Hoek Design kaleminin çizgilerini taşıyor. Dış profil çizgilerinin belirgin hatları, hangi kalemden çıktığının çok kolay anlaşılır ipuçları. Yat sahibinin katılacağı, herhangi bir süperyat kupası yarışında veya herhangi bir etkinlikte izleyicilerin dikkatlerini üstünde toplayacaktır. Aynı etkileyicilik Atalante'nin yat sahibinin, yarış dışı özel seyirlerinde de kesinlikle tekrarlanacaktır. Atalante yelkenlisinin, yelken planının detayları daha açıklanmadı. Ancak direğinin boyunun 48,3 metre (158 feet) olduğunu biliyoruz.

127’ Atalante-Gün-Işığına-Çıktı-1

Kesin olan bir şey var ki, yat sahibi kokpiti kıç bölümde yer alacak. Bu özellik
Atalante yelkenlisinin sahibine, yatta başkaları olduğu zaman da güzel bir gizlilik sağlayacaktır. Konukların kamaraları ise, süper yelkenlinin ön bölümüne konumlanmış. 

Atalante'nin salon ve diğer iç mekanlarının tasarımında geleneksel zarafetten esinlenilmiş. Ahşap lambri duvar kaplamaları ve tavanda beyaz boyalı paneller ile her yer ahşap panellerle kaplanmış. Hoek Design, Atalante yelkenlisinin sahipleri ile, yatın sahip olacağı özel statüye ilişkin detaylar için uzun süredir birlikte çalışıyor.

Atalante'nin dış görünümü ve iç dekorasyonu her ne kadar klasik görünüme sahip olsa da, bu modern yelkenli yat en ileri teknoloji cihaz ve donanımlara sahip bulunuyor.

127’ Atalante-Gün-Işığına-Çıktı-2

Claasen tersanesinin bugüne kadar ürettiği, Truly Classic yelkenli süperyat serisinin en büyüğü Atalante, yelkenli MCA LY2 regülasyonuna uygun olarak imal edildi. Kaliteli malzeme ve ekipman seçimi, gerek yat sahibi gerekse mürettebat için uzun yolculuklarda güvenli ve sakin bir ortam yaratacaktır.

Şimdi geriye kalanlar, Claasen ustalarının yatın iç dekorasyonunda son detayları tamamlamaları, son rötuşların yapılması ve 7,7 metre genişliğindeki Atalante yelkenli yatının deniz testlerinin yapılması..
 
http://claasenshipyards.com/
http://www.hoekdesign.com/

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder