Satılık Tekneler

121 Feet'te "Kusursuz" Yelken Seyri
05.03.2013


Dünya çapındaki süperyat filosunun en özel üyelerinden biri olan Bliss'in yapımı, Yeni Zellanda'da Yachting Developments tersanesi tarafından 2009 yılında tamamlandı.Dubois Naval Architects şirketinin donanma mimarisi çerçevesinde,basit ve kusursuz bir yapıya sahip olan 36.8 metre boyundaki süper yelkenli yat,en üst düzey yatçıları en yüksek standartlarla buluşturmak amacıyla tasarlandı. Muazzam boyutuyla birlikte yüksek performansı yakalamak adına hafif kompozitten üretilen gövdesi,süperyat Bliss'in yelken altında 16 deniz mili sürate çıkmasına olanak sağlıyor. Bu dev yelkenlinin aluminyumdan yapılması halinde ise tam tamına iki kat daha ağır olabileceğini belirten tasarımcıları,Bliss'in bu özelliğinin daha küçük yelken alanı,daha küçük yükler,daha küçük vinçler ve daha küçük makine gibi avantajları beraberinde getirdiğinin altını çiziyor.100 feet'in üzerindeki yatların genellikle aluminyum kullanılarak üretildiği gerçeği,Bliss'in suya indiği tarihten beri fark yaratan ve ödüllü bir yelkenli yat olduğunu birkez daha vurguluyor.

121 Feet'te

Siyah gövdesi ve turuncu çizgisi ile bu dev yelkenli,suda göz alıcı bir etki bırakıyor.Performanslı bir gezi yelkenlisi olan Bliss'in iç tasarımını Design Unlimited şirketi,yüksek konforu ön planda tutmuş ve benzersiz bir şekilde hayata geçirmiş. Süper yelkenli yat Bliss,özenle döşenmiş ekip alanıyla birlikte,üç adet lüks kamarasında 6 misafiri ağırlayacak kapasiteye sahip.

121 Feet'teYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder