Satılık Tekneler

120 metrelik konsept "Mazu"
22.04.2014 120 metrelik konsept "Mazu"

25 yıldan uzun zamandır, 50'den fazla motoryatın tasarımı ve üretiminde imzası olan tasarımcı Matt Trustam, Terence Disdale Design'da eski direktör sıfatıyla kıdemli tasarımcı olarak görev yapıyor. Çağdaş ve minimalist tasarımları olan 90 metrelik Ice ve 115 metrelik Pelorus'un ardından Trustam, 120 metrelik yeni konsepti hakkında bilgi verdi.

120 metrelik konsept

'Mazu, Explorer tipi motoryat konseptinin için tasarlanmış bir motoryat. Bu tarzda birçok tasarım mevcut ancak benim tasarımım nispeten daha agresif hatlara sahip. Explorer tarzının tipik kıç silüetini, yaptığınız tasarıma uygulamak işleri biraz zorlaştırıyor. Bu tasarımda orantılı şık ve anında farkedilir yapıda birşey oluşturmayı amaçladım. Bu amacımda radikal veya agresif unsurlardan olabildiğince uzak durarak 'güvenli bir cennet' izlenimi yaratmak istedim. Bu sebeple Çince'de deniz tanrıçası, denizcilerin ve balıkçıların koruyucusu anlamına gelen Mazu ismini vermek doğru geldi.

Mazu, boyutlarındaki motoryatlardan beklenen düzeni olması gerektiği gibi sunuyor. Alt güvertesinin kıç bölümü yüzme platformuna açılıyor. Bu bölümde full spa, güzellik merkezi odası, spor salonu ve katlanır platformda bar bölümü yer alıyor. Ana güvertesinde ise sıfır seviyeye indirgenmiş yüzme havuzu var. Ana güvertesinin orta kısmında tam genişlikteki ana salon yer alıyor. Burada yemek bölümü ve ön tarafta altı adet misafir suiti var.

120 metrelik konsept

Üst güvertenin kıç tarafında ise dört tane daha misafir suiti konumlanıyor. Bu bölümün baş tarafında ise tekne sahibi suitinin özel yemek ve toplantı odaları yer alıyor. Özel merdiveniyle ulaşılan tekne sahibinin güvertesi ise bu bölümün üstünde panaromik yatak odasını barındırıyor.

Köprü güvertesinde kaptan köşkü, yatın ve kaptanın ofisleri, toplantı odası ve kıç kısımda helikopter pisti yer alıyor. Yatın baş bölümü ise tamamen iş alanı olarak tasarlanmış ve bu sayede her türlü deniz koşulunda seyir profili korunmuş. Misafir odaklı lüks ile donatılmış kıç bölümü ile tamamen basit, sade ve sert görünümlü baş kısmı sayesinde şıklık ve güçlülüğün birlikteliği göze çarpıyor.

120 metrelik konsepthttp://www.matthewtrustam.com/


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder