Satılık Tekneler

110 Senelik Yelkenli Yeniden Doğuyor
11.11.2013 110 Senelik Yelkenli Yeniden Doğuyor

110 Senelik Yelkenli Yeniden Doğuyor

1903 yapımı çift direkli klasik yelkenli Ingomar, ABD’de yeniden hayat buluyor. Front Street Shipyard’da inşası devam eden tarihi yelkenli Ingomar’ın yeni replikası artık alıcısını bekliyor. 2013’te yapımının tamamlanması planlanırken, yelkenlinin henüz bir alıcısının olmaması projenin uzamasına sebep oluyor.

Orijinali 1903 yılında, Nathanael Herreshoff tarafından tasarlanan 54 metrelik yelkenli yatın yeni üretimi Hollanda’da Gaafship tersanesinde başladı ve daha sonra ABD’ye taşındı.

Toplamda 8 kişiye en yüksek konfor imkanları içinde konaklama imkanı sunacak olan yeni Ingomar’ın ek olarak 8 kişilik çalışan kapasitesi olacak.

110 Senelik Yelkenli Yeniden Doğuyor

Amerika ve Avrupa’da yarışlar kazanacak seviyede bir yarış ve gezi yelkenlisi olarak 1903 yılında yapımına başlanan Ingomar, kupalar ve okyanus geçişleriyle dolu etkileyici tarihine, ilk sezonunda 17 kupa kazanarak başladı. Bu başarının büyüklüğü, o tarihte Ingomar’dan daha çok kupa kazanan sadece bir yelkenli olduğu ve o yelkenlininde efsanevi America yelkenlisi olduğu bilinince ortaya çıkıyor.


Ingomar’ın teknik özellikleri:

Yacht Type Two-masted topsail gaff schooner

Builder Graafship BV – The Netherlands

Designer Nathanael G. Herreshoff

LOA 53.88 metres

LOD 36.78 metres

LWL 26.16 metres

Beam 7.37 metres

Draft 5.06 metres

Hull Welded steel

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.