Satılık Tekneler

107M Explorer Yacht Ulysses, Teslim Edildi
15.03.2016 107M Explorer Yacht Ulysses, Teslim Edildi
İnşa edildiği Almanya’nın Bremerhaven kentindeki Dörries tersanesinden iki hafta önce ayrılan 107 metre uzunluğundaki keşif yatı Ulysses, sahibine teslim edilmesi sonrasında Batı Akdeniz’de görüntülendi. Süper keşif yatı Ulysses, görevli 30 mürettebatı ile tersaneden ayrıldığından bu yana iki haftadır, Batı Akdeniz’deki Palma de Mallorca’da bağlı bulunuyor.

Ulysses

Yeni Zelandalı Graeme ve Robin Hart’ın siparişi olan Ulysses, Norveç’li Marin Teknikk firması tarafından geliştirilen test edilmiş ve kendini kanıtlamış offshore platformu üzerinde inşa edildi. Süperyat, ticari bir platform üzerine inşa edilmiş olması sayesinde, amaçlandığı şekilde tüm dünyada seyir kabiliyetine sahip olacak. Fonksiyonel güverte yerleşimi, bir süperyatta aranılan samimi bir ortamda konfor ile arzu edilen özelliklerin yer almasını sağlamaktadır. Arka güvertelerinde ise, doğal çevre ile kucaklaşabilecek pek çok açık alan bulunmaktadır.

Ulysses'in içini H2 Yacht Design tasarlamış. Tasarımda pratik ve işlevsellik ile lüks ve sofistike kullanım özellikleri birbirleriyle buluşturulmuş. Almanya’daki Dörries Maritime tersanesinde  iç dekorasyonu tamamlanmış. Süperyat ile ilgili olarak Dörries Maritime tersanesi patronu Henning Dörries; “Süperyatın inşası süresince, yat sahibinin görevlendiği ekip ile sorunsuz bir şekilde, büyük bir uyum ile çalıştık. Daha önceden de Henning Dörries ve onun H2 Yacht Design ekibi ile birlikte çalışmıştık. Her zaman onlarla birlikte ortaya çıkarttığımız işler mükemmel olmuştur.” dedi.Ulysses, Bremerhaven’da tersaneye 2015 yılının Ağustos ayında ulaşmış ve hemen iç dekorasyonunun montajına geçilerek programına uygun olarak tamamlanmıştı. Henning’in açıkladığı gibi, büyük yat tamir, bakım ve donatım deneyimleri ile birlikte proje üyelerinin iyi bir takım çalışması yapması sayesinde her şey düzgün bir şekilde ilerlemiş. Kısa bir zaman çizelgesi olmasına rağmen, bazı işlere Norveç’teki Kleven tersanesinde başlanmış olması işleri kolaylaştırmış.

Ulysses, gerçek bir keşif yatı. Buz standartlarına uygun olarak inşa edilen yatta servis ve karaya çıkmak için çok özel botlar bulunuyor. Bunlardan en önemlisi ön güverteye yerleştirilen 21 metre uzunluğundaki özel tekne.

Ulysses-2


Yeni Zelanda’daki Tecknicraft tarafından tasarlanan, Composite Projects Ltd. tarafından tamamıyla kompozit malzemeden üretilen U-21 ismi verilen özel tekne ile, yat sahibinin isteği olan derin deniz balıkçılığına imkan sağlayacak. Özel teknenin dört motordan gücünü alan 4 bağımsız su jeti bulunuyor. Bu özel teknenin denize indirilmesi için, ön güvertede iki büyük vinç yer alıyor. Ulysses'in bir başka benzersiz özelliği ise, köprü güvertesinin arka bölümünde konumlandırılan helikopter hangarı. Kendi imkanları ile de yakıt ikmali yapabilecek Bell 429 veya EC145 modeli helikopterler, bu hangara rahatlıkla sığabiliyor.

Ulysses'in daha büyük bir modeli, halen Norveç’teki Kleven tersanesinde üretilmekte ve bu projeye de Manta Maritime nezaret etmektedir. Yeni projenin son dokunuşlarının, yine Almanya’daki Dörries Maritime tersanesinde yapılması bekleniyor. 116 metre uzunluğundaki süperyat hakkında çok fazla detay henüz ortaya çıkmadı.

Ulysses-3

Halen Batı Akdeniz’deki Palma de Mallorca’da bağlı bulunan
Ulysses'in önümüzdeki yaz sezonu için seyir planının, Akdeniz limanları olduğu ve gelecek aylarda Akdeniz’in en güzel marinalarını şereflendireceği tahmin ediliyor. 

Fotoğraf : Claus Schäfe/TheYachtPhoto.com


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.