Satılık Tekneler

105 ft Benetti Sail Division motoryat Türkiye'ye Satıldı
11.12.2013 105 ft Benetti Sail Division motoryat Türkiye'ye Satıldı

İtalyan kökenli Whyko firması, Benetti Sail Division ile motoryatın üretiminde anlaştıktan sonra, Türkiye temsilciliği ile motoryatın Türkiye'deki alıcısıyla kontrat aşamasını da tamamladı. Tersanenin kendine özgü yuvarlak kıç tasarımı, yeni BSD 105'te de ilk etapta dikkat çeken özelliği.

105 ft Benetti Sail Division motoryat Türkiye'ye Satıldı

BSD 105'in gövdesi, çelik ve aluminyumdan üretilecek. RINA sınıfı üretim olacak olan 32.25 metrelik motoryat, sahip olacağı ikiz 1000 beygirlik MAN makineleriyle, 10 knot süratte 3 bin, 12.7 knot süratte de 1900 deniz mili mesafe katedebilecek. BSD 105'in iç tasarımı, A-Cube tasarım stüdyosu tarafından yapılacak. Meşe ve ceviz ağacından olacak olan ahşaplar, deri panel kaplamalarla tamamlanacak.

Yeni motoryatın sahip olacağı beş kabinde, 10 misafir rahatlıkla konaklayabilecek. Motoryatın ana kabini, ana güvertenin baş tarafında 180 derecelik görüş açısıyla benzersiz bir atmosfer sunuyor. Ana güvertenin dışındaki iki adet VIP ve iki adet çift kişilik kabin, alt güvertede yer alıyor. Misafir kapasitesine ek olarak, altı kişilik çalışan ekibinin konaklayabileceği kabinler de mevcut.

Whyko'nun yönetiminde devam edecek olan inşa süresi yaklaşık bir buçuk yıl olarak planlanıyor. Ön görülen teslimat tarihi ise 2014'ün bahar dönemi.


http://www.benettisaildivision.com/

www.whykocompany.com


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder