Satılık Tekneler

100 metrelik konsept motoryat MAXIMUS
10.04.2015 100 metrelik konsept motoryat MAXIMUS
Floridalı tasarım stüdyosu Facheris Design, 100 metrelik konsept motoryatı Maximus'u tanıttı. Geçtiğimiz yıl Patrizio Facheris tarafından kurulan tasarım stüdyosu, Maximus adlı konsept tasarımıyla adını duyurdu. Lüks megayat sınıfına giren Maximus, minimalizmin süperyat pazarındaki temsilcisi olarak dikkat çekiyor. 

100 metrelik konsept motoryat MAXIMUS

Maximus tasarımı, esas olarak 150 feet bir yat skeçinin yeniden tasarlanmasıyla ortaya çıkarılmış. Adeta yeniden ‘icat edilen’ stili, geleceğin yeniliklerini üzerinde barındırırken bugünün malzemelerini kullanıyor. Gövdenin aşağıda kalan kısımları orijinal fikri korurken, üst yapı açık güverte yapısıyla kendine has farklılığı ortaya koyuyor. Baş taraftan kıç tarafa kadar açık havada yürünebilinen alan, süperyatın güverte alanını her açıdan limitsiz, engelsiz bir yaşam alanı hissini empoze ediyor. 

100 metrelik konsept motoryat MAXIMUS

Yukarıya doğru kat kat yükselen üst yapıdan kaçınılmış ve baş tasarımında da sadeliğin ön planda tutulmuş olması, bu denli yenilikçi bir tasarımı benzersiz kılan başlıca unsurlardan. 

Çevreci bir profil de çizen süperyat Maximus, küt ve sivri burun yapısıyla sürat ve yakıt ekonomisi açısından verimli seyir ortaya koymak amacına hizmet ediyor. Maximus, dizel-elektrikli hibrit itiş sistemleriyle güçlendirilmiş. Bu teknoloji sayesinde gürültü de minimize edilmiş durumda. Ek olarak üst yapıda entegre halde yer alan güneş panelleri, yeşil enerjiye destek sağlıyor. 

100 metrelik konsept motoryat MAXIMUS

10 kişilik konaklama kapasitesine sahip olan Maximus’un tüm kamaralarında özel mutfak, salon ve spor salonları yer alıyor. 
 
http://www.facherisdesign.com/

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.