Satılık Tekneler

10 Yaşındaki İskoç Kızın Büyük Başarısı
21.11.2016 10 Yaşındaki İskoç Kızın Büyük Başarısı
10 yaşındaki İskoç Oban Duncan, Powerboat yarışlarının uluslararası Powerboat yönetimi Union Internationale Motonautique (UIM) tarafından, gençlik programı Propstar Büyükelçisi seçildi. 10 yaşındaki genç kız, Powerboat yarışlarının gençler arasında yaygınlaştırılmasını amaçlayan programın yıldızı oldu. 

Oban Duncan

Geçen ay Birleşik Arap Emirliklerinden Fujairah’ta düzenlenen UIM’in 89. Genel Kurul’unda, tüm dünyadan gelen delegeler gençlere yönelik programın tanıtımında görev aldı, konuşmalar yaptı. 

Glaskow’da halen ilkokula giden 10 yaşındaki genç İskoç yıldız, Fujairah’ta açılan Gençlik Yetiştirme Merkezinde de yaşıtlarına Powerboat kullanımı konusunda eğitim verdi. Oban Duncan eğitim hakkında; “40 derece sıcakta teknede olmak hiç de kolay değildi. Fujairah, Powerboat yarışları için harika bir yer ve su sporlarına başlamak için gençlere çok önemli imkanlar sağlıyor. Orada çalışmak harikaydı. RIB tekneler ile Powerboat yarışlarını öğrenmeye başlayan diğer çocuklar ve gençlerle tecrübelerimi paylaşmak inanılmazdı. Her zaman konsantre olmak kolay olmadı. Ancak, en zoru ise yüzlerce konuk ve Fujairah Emir’inin önünde becerilerimi sergilemek oldu.” diyor.

Oban Duncan.

Oban Duncan Powerboat yarışlarına 8 yaşında başlamış. Geçen yıl, kendi yaş sınıfında İskoç RIB şampiyonu olmuş. Ağustos ayında Powerboat P1 Superstock RIB Challenge yarışlarında, kendisinden çok daha büyük ve tecrübeli yarışçılar ile yarışarak birinciliği kazanmış. Oban, offshore RIB ile bir offshore parkurunda dünya gençler rekorunu da kırdı.

Genç kız Ağustos ayının sonunda Sri Lanka’da, Lanka Powerboat Federasyonu’nun Diyawanna gölünde düzenlediği üç günlük eğitimde de eğitmenlik üstlendi. Tecrübelerini genç arkadaşları ile paylaştı ve Sri Lanka’lı çocuklar ile çok başarılı iletişim kurdu.

Oban Duncan...

Toplam 300 saati geçen yarış tecrübesi bulunan İskoç kızın başarıları ve harika iletişimi, UIM tarafından değerlendirildi ve genç star Propstar Büyükelçisi olarak ilan edildi. Oban, Güney Afrika, Rusya, Hindistan ve Ortadoğu’ya eğitim faaliyetlerine katılması, tecrübelerini aktarması ve yarışlara katılması için davet edildi.

Oban Duncan.,

Oban’ın anne ve babası Karen ile Ewen, kızlarının küçük yaşına rağmen spordaki başarılarından büyük gurur duyuyorlar. Annesi Karen; “Fujairah’ta Oban’ın gençlere eğitim vermesi çok önemli bir tecrübe oldu. Erkeklerin egemen olduğu emirliklerde, ilk başta oğlanlar Oban’ın ders vermesini ve uygulamalı gösterilerini çok garipsediler. Ancak, onun nasıl tekne kullandığını ve yarıştığını gördüklerinde hemen aralarında güzel bir bağ kuruldu. Çocuklar için kendi yaşlarında birisinin anlatması çok daha iyi oluyor.” dedi.

Oban, Kasım ayında yayınlanan UIM Newsletter’da kendisini şöyle tanımlıyor; “Powerboat konusunda ve yarışlarında çok hevesliyim ve büyük bir tutku ile bağlıyım.”YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.