Satılık Tekneler

10 milyar dolarlık 'yüzen şehir'
08.04.2014 10 milyar dolarlık 'yüzen şehir'

'Özgürlük Gemisi' olarak adlandırılan yüzen şehir, Florida'lı bir firma tarafından 10 milyar dolarlık yatırım gücü arıyor. Firmanın tasarladığı bu akıl almaz proje, 1.4 kilometre uzunluğunda, içinde her türlü yaşamsal alanı ailelere ve insanlara sağlayacak bir gemi.


10 milyar dolarlık 'yüzen şehir'

'Freedom Ship' adlı projede insanlar çalışabilecek, günlük hayatlarını sürdürecek ve aynı zamanda tatil yapacaklar. Bilindik cruise gemilerinin aksine bu gemide insanlar emekliliklerini, günlük hayatlarını ve iş hayatlarını normal bir düzende yaşayacak. Gemide okullar, hastaneler, sanat galerileri, dükkanlar, parklar, dev akvaryum ve gazino bulunacak. Ek olarak ofisler, antrepo ve hafif üretim tesisleri de yer alacak. Planlarda geminin terasında bir havaalanı da var.

Eğer bir gün hayata geçerse, yüzen şehrin genişliği 229 metre, yüksekliği ise 107 metre olacak. Tam boyu 1370 metre. Ağırlığının 2.5 milyon tonu aşacağı tahmin edilen yüzen şehrin 50 bin kişilik yaşam kapasitesi olacak. Günlük ekstra 30 bin kişilik ziyaretçiyle birlikte 20 bin personel ve 10 bin gece konaklamalı misafir kapasitesi olacak.

Freedom Ship şuanda projenin fonlarını yükseltmeye çalışıyor ve prototipi hayata geçirmek üzere yatırım yapacak finansörlerini arıyor.
www.freedomship.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.