Satılık Tekneler

10 Kasım Atatürk Yelken Kupası
11.11.2016 10 Kasım Atatürk Yelken Kupası Sonbahar Göcek Yarış Haftası’nda, IRC sınıfının usta yelkencileri “10 Kasım Atatürk Yelken Kupası” için yarıştılar.

10 Kasım Atatürk Yelken Kupası

''Rüzgarlarla Dans'' sloganıyla bu yıl 14’üncüsü düzenlenen ''Sonbahar Göcek Yarış Haftası'' sona erdi. Akdeniz’in en geniş uluslararası marina ağına sahip olan, D-Marin Marinalar Grubu marinası D-Marin Göcek’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen yarışlarda, 61 tekne ve 450 yelkenci mücadele ederken, sporcular ''10 Kasım Atatürk Kupası'' için de ter döktüler. Göcek Yat Kulübü tarafından büyük emeklerle hazırlatılan ve yapımı aylar süren, Atatürk’ün gözde gemisi Savarona’nın maketi, IRC’de tüm yarışların genel değerlendirmesinde birinciliği kazanan ekibe 10 Kasım akşamı düzenlenen ödül töreninde verildi.
 
Göcek D-Marin İskelesi’nden salı günü start alan sporcular, akşam saatlerine kadar Göcek’te bulunan adalar etrafında ve Fethiye Körfezi’nde yelken açtılar. Yelken tutkunları, Göcek koyları ve Fethiye körfezi turkuaz maviliğinde üç gün boyunca rüzgarlarla dans ettiler. Üç gün süren yarışlar, 10 Kasım Perşembe günü düzenlenecek ödül töreniyle sona erdi.

10 Kasım Atatürk Yelken Kupası2

Göcek Yat Kulübü, kuruluşundan günümüze her yıl, yaklaşık 12 farklı ulusun başarılı yelkencilerini, Fethiye körfezi ve Göcek bölgesinin eşsiz güzellikteki koy ve adalarının çekiciliğinde bir araya getiriyor.

Son yarışın bitiminde ödül töreni düzenlendi. Sözcü gazetesinin sponsorluğunda yarışan Sunshine da, yarışlarda Atatürk fotoğrafını taşıyan balonu ile dikkat çekti ve yerli-yabancı tüm sporcuların en çok ilgi gösterdiği tekne olarak yöre halkından alkış aldı. Sunshine takım kaptanı Mustafa Duman, “Atatürk Cup’a SÖZCÜ gazetesinin logosu ve Atatürk balonumuzla katılmak, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusunu saygı ile anmak büyük gurur” açıklamasını yaptı.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.