Satılık Tekneler

" Scorpion" Etkileyici Tasarım
09.07.2013 ' Scorpion' Etkileyici Tasarım

Endüstriyel tasarımcı Scott Henderson'ın çizim ekibi ile ortaya çıkardığı 'benzersiz' tasarım Scorpion, Florida merkezli Chris Craft markasına büyük benzerliğiyle dikkat çekiyor. 9.7 metre boyundaki tekne, Scott Henderson'ın 10 metrenin altında yaptığı ilk tasarım olma özelliğinde.

Chris Craft'ın 1940, 1950 ve 1960'lardan bu güne gelen derin V gövdeli maun sürat teknelerinin ekstrem negatif baş açısı ve zamana meydan okuyan kalıplaşmış çizgilerinin günümüzde de ne kadar beğenildiği ortada. Scorpion, bu 'fantastik' ahşap sürat teknelerinin bir sonraki jenerasyonunun, fiberglass ve minimum ahşap malzemeyle nasıl üretilebileceğinin bir örneği olarak ortaya çıkarıldı.

' Scorpion' Etkileyici Tasarım

Teknenin tasarımcısı, 'Üst yüzeyini ve siperlik camını yekpare bir yüzeye entegre ederek başladım. Ortasındaki çizgisini ise, baş tarafından başlatıp, camın orta kısmından, kıçına kadar tüm gövde boyunca devam ettirdim. Teknenin önündeki üçlü camı, alt kısımdaki kabinine 180 derecelik doğal ışık girişini sağlayacak şekilde konumlandı.

Siperlik camı, tasarım ne kadar başarılı olursa olsun, her teknede sonradan takılmış bir ek parça görünümündedir ancak bu tasarımı özel kılan şeylerden biri, camın tüm yapının bir parçası görünümünde olması.' dedi.

' Scorpion' Etkileyici Tasarım

30 knot seyir süratiyle 243 deniz mili yol gidebilen Scorpion, sahip olacağı 430 beygirlik ikiz Mercury 8.2 MAG HO motorlarla 53 knot sürate çıkabilecek.

' Scorpion' Etkileyici Tasarım

 

http://www.superyachtdesign.com/features/1512/scorpion
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder